OgłoszeniaParafialne IV Niedziela Wielkanocna Niedziela Dobrego Pasterza Synodalna 25 Kwietnia 2021 r.


OgłoszeniaParafialne

IV Niedziela Wielkanocna

Niedziela Dobrego Pasterza  Synodalna

25 Kwietnia 2021 r.

 

 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Zachęcamy całe rodziny do uczestnictwa w mszy św. transmitowanej. Podczas uczestnictwa w transmitowanej mszy św. na stół należy nakryć biały obrus, postawić obraz, figurkę i krzyż a także zapalić świece.
 2. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się za siostry zakonne i księży pochodzących z naszej parafii oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Jest to także Niedziela modlitw za kierowców, a w naszej diecezji jest to kolejna Niedziela Synodalna.
 3. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i 1800. – wg nowego rozporządzenia w naszym kościele po przeliczeniu może to być tylko 13 osób. Podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 można skorzystać z sakramentu spowiedzi. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy o przykazaniu zobowiązującym katolików do spowiedzi i przyjęcia komunii św. Wielkanocnej. Okres Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, która wypada 30 maja.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę – wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.
 • w czwartek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy, Patronki Europy. Jest to także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej. Rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością odpustową w naszej parafii Św. Stanisława Biskupa Męczennika.
 • w piątek 30.04 – wspomnienie papieża św. Piusa V. Zgodnie z tradycją tarnowską w ostatni dzień kwietnia rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie w naszym kościele, a wszędzie tam gdzie jest to praktykowane do zbierania się przy kapliczkach i odmawiania litanii Loretańskiej całymi rodzinami.
 • w sobotę – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to zarazem Święto Pracy i I Sobota Miesiąca.
 1. W sobotę 01.05 o godz. 900 nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, po nim sakrament  I spowiedzi dzieci z klas III. Na to nabożeństwo przychodzą rodzice i w miarę możliwości chrzestni. Przypominamy również, że największym darem na I Komunię jest dobry przykład i przyjęta w tym dniu Komunia św. Dlatego z powodu obostrzeń pandemicznych prosimy by korzystać z sakramentu spowiedzi w tygodniu podczas adoracji od 1730.
 1. Uroczystość I  Komunii św. będzie miała miejsce w niedzielę, 2 maja, o godz. 1030 3A oraz o godz. 1230 kl. 3B. Z tej racji msza św. z godz. 915 zostaje przesunięta na godz. 900. Prosimy aby w miarę możliwości przychodzić na msze św. o godz. 700, 900 i 1700 a mszę św. komunijną o godz. 1030 i 1230 pozostawić dla rodzin dzieci komunijnych. Proszę nie zajmować przed Mszą miejsc w przedsionku i pod chórem. Zajmiemy je dopiero po rozpoczęciu Mszy św., gdy dzieci i rodzice wejdą już do kościoła. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodzin.
 1. W niedzielę – 08.05 w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława. BM. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1700. O godz. 1630 Nabożeństwo Majowe. Uroczystej sumie o godz. 1000 będzie przewodniczył ks. Dr Marcin Kokoszka Ekonom diecezji tarnowskiej. Podczas sumy nastąpi poświęcenie kaplicy przedpogrzebowej. Po sumie procesja wokół kościoła. Grupy parafialne prosimy o przygotowanie feretronów, jak również zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami. Zapraszamy dzieci Komunijne i dzieci rocznicowe z klasy 4, LSO, DSM, RSM, młodzież, strażaków z pocztem sztandarowym, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, a także poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej.
 2. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego nie odbędzie się dziś jak to było zapowiadane, ale zostało przełożone na poniedziałek 03.05 i odbędzie się po wieczornej mszy św. o godz. 1700 na plebanii.
 3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o godz. 700.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.