Ogłoszenia Parafialne XXVIII Niedziela Zwykła 6 Października 2019 r. Odpust Parafialny MB Różańcowej


Ogłoszenia Parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła

6 Października 2019 r.

Odpust Parafialny MB Różańcowej

 

 

 1. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1500 zapraszamy na prcesję Różańcową. Dziś pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic Różańcowych po Mszach św. o godz. 700 i 1100 (bł. Karolina).
 2. Jutro czyli 07.10 w poniedziałek obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Msze św. o godz. 700, 1100 i 1800. W naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Binczarowskiej. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 1100, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Krzysztof Ligocki SCJ proboszcz budującej się parafii św. Brata Alberta w Kaliszu. Ks. Krzysztofa, który już dziś głosi do nas Słowo Boże bardzo serdecznie witamy. Taca z niedzieli przeznaczona będzie na budowę Kościoła w Kaliszu.

W poniedziałek 07.10 po Sumie procesja eucharystyczna. To dzień wolny od zajęć w szkole, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci zwłaszcza dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci rocznicowe w strojach, kandydatów do bierzmowania, młodzież, straż. Prosimy przygotować feretrony. Na mszy św. o 1100 nastąpi poświęcenie i rozdanie różańcy dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św., by mogły już uczestniczyć w nabożeństwie ze swoimi różańcami.

Procesja różańcowa ruszy spod kościoła o godz. 1500 w kierunku mostu na Zawodziu, później koło p. Radziaków, Legutków i Kmaków i powróci do kościoła. Msza św. po zakończeniu procesji. Pójdziemy z feretronem MB Binczarowskiej poprzez naszą miejscowość. Prosimy poszczególne grupy o przekazywanie sobie feretronu i prowadzenie dziesiątku różańca w następującej kolejności: Róże Różańcowe, Rada Parafialna, Zastęp Św. Michała Archanioła, Nauczyciele, Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych

 1. W tygodniu spotkania grup:
 • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1530 na plebani.
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani.
 • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 900 na plebani. Nauka gry na gitarze o godz. 1030
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1715. Wyjątek będzie stanowiła sobota 12.10 nabożeństwo różańcowe rozpocznie się o godz. 1615 a msza św. o 1700. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej modlitwy różańcowej. Zachęcamy dzieci do codziennego przynoszenia serduszek z imieniem i nazwiskiem. Można wylosować figurkę Maryi i zabrać ją na jeden dzień do domu by pomodlić się całą rodziną.
 2. W przyszłą niedzielę – XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Będzie można wziąć udział w zbiórce do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 3. Kontynuujemy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach.
 4. Młodzież, licealną, studiującą i pracującą zapraszamy na sercańskie czuwanie młodzieżowe do Krakowa pod hasłem „Ile jesteś wart?”. Modlitewne czuwanie odbędzie się 19.10.2018 i połączone będzie ze zwiedzaniem Krakowa. Zapisy i więcej informacji Grzegorza.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym „O niebiańskim pochodzeniu i ogromnej mocy Różańca” oraz „Sekretarka i Prorok – ks. Michał Sopoćko o św. Siostrze Faustynie Kowalskiej”. W Niedzieli „Jedno zdrowaś Maryjo dobrze odmówione wstrząsa całym piekłem”.