Ogłoszenia Parafialne XXVII Niedziela Zwykła 04 Października 2020 r. Odpust Parafialny MB Różańcowej


Ogłoszenia Parafialne

XXVII Niedziela Zwykła

04 Października 2020 r.

Odpust Parafialny MB Różańcowej

 

 1. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo Różańcowe.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic Różańcowych po Mszach św. o godz. 700 i 1100 (bł. Karolina).
 3. We wtorek 06.10 dzień przed odpustem tradycyjnie odbędzie się Procesja Różańcowa ruszy spod kościoła o godz. 1630 w kierunku mostu na Zawodziu, później koło p. Radziaków, Legutków i Kmaków i powróci do kościoła. Msza św. po zakończeniu procesji. Pójdziemy z feretronem MB Binczarowskiej poprzez naszą miejscowość prosząc Matkę Bożą Binczarowską o błogosławieństwo i zachowanie od chorób dla całej parafii. Prosimy poszczególne grupy o przekazywanie sobie feretronu i prowadzenie dziesiątku różańca w następującej kolejności: Róże Różańcowe, Rada Parafialna, Zastęp Św. Michała Archanioła, Nauczyciele, Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych
 4. W najbliższą środę czyli 07.10 w obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Msze św. o godz. 700, 900, 1100 i 1800. W naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Binczarowskiej. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 1100, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Paweł Krok SCJ.

Z racji tej Uroczystości nie ma zajęć w szkole i wszystkie dzieci zapraszamy do wzięcia udziału we mszach św. o wyznaczonych dla siebie godzinach. Jest to powodowane ponownym wejściem w strefę żółtą naszego powiatu. Na godz. 900 zapraszamy uczniów z klas od 5 do 8, a na godz. 1100 zapraszamy dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów z klas od 1 do 4.

Po Sumie procesja eucharystyczna. zapraszamy wszystkie dzieci zwłaszcza dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci rocznicowe z kl. 4 w strojach komunijnych, młodzież, straż. Prosimy przygotować feretrony. Na mszy św. o 1100 nastąpi poświęcenie i rozdanie medalików Matki Bożej i łańcuszków dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św.

 1. W środę podczas Uroczystości Odpustowych po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na Grób Pański. Tradycyjnie zbierana jest ona podczas Wielkiego Postu, ale z racji niemożliwości przeprowadzenia zbiórki z racji obostrzeń związanych z pandemią, Papież Franciszek apeluje by uczynić to w najbliższym czasie.
 2. W tygodniu spotkania grup:
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani.
 • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1000 na plebani.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1715. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej modlitwy różańcowej. Zachęcamy dzieci do codziennego przynoszenia serduszek z imieniem i nazwiskiem. Można wylosować figurkę Maryi i zabrać ją na jeden dzień do domu by pomodlić się całą rodziną.
 2. W przyszłą niedzielę – XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Nasza młodzież będzie zbierać do puszek ofiary na żywy pomnik Jana Pawła II, czyli na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla biednej młodzieży.
 3. Kontynuujemy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, „Paciorki z miłością”, czyli o tym że różaniec nie spadł z nieba ale może pomóc tam dotrzeć, „Boży geniusz” czyli o nawracaniu rodziców – wywiad z matką Carla Acutisa 15 letniego chłopca, który zostanie wyniesiony na ołtarze, a także dodatek poświęcony leczeniu sanatoryjnemu i rehabilitacji dla dzieci oraz rolników W Niedzieli „Różaniec po męsku”, czyli czym różaniec może pociągać mężczyzn. W zakrystii jest do odebrania najnowszy numer „Czasu Serca”.