Ogłoszenia Parafialne XXVI Niedziela Zwykła Synodalna 27 Września 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

XXVI Niedziela Zwykła  Synodalna

27 Września 2020 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw z Osoby Niesłyszące i Słabosłyszące a także Dniem Modlitw o Trzeźwość przeżywana pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” módlmy się w intencji trzeźwości osób uzależnionych i ich rodzin.
 2. Dziś na mszy św. o 1100 nastąpi poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., by mogły już uczestniczyć w nabożeństwie ze swoimi różańcami. Także dziś po mszy św. o 1700 na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Obecność obowiązkowa.
 3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańcowych po Mszach św. o godz. 700 i 1100 (bł. Karolina).
 4. W czwartek 1 października rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe, zachęcamy całe rodziny do czynnego udziału w tym Maryjnym nabożeństwie. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie się ono rozpoczynało w dni powszednie o 1715 a po nim o 1800 msza św. wieczorna. Zachęcamy dzieci do codziennego przynoszenia serduszek z imieniem i nazwiskiem. Można wylosować figurkę Maryi i zabrać ją na jeden dzień do domu by pomodlić się całą rodziną.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek –św. Wacława męczennika.
 • we wtorek –święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 • w środę – wspomnienie św. Hieronima prezbitera i dra K-ła.
 • w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 • w piątek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • kandydaci z klasy 3 SP w poniedziałek o 1600 w kościele.
 • Aspiranci w poniedziałek o 1630 w kościele.
 • Ministranci w poniedziałek o godz. 1715 w kościele.
 • Lektorzy we poniedziałek o 1830 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1530 na plebani.
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1945 na plebani
 • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 900 na plebani.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1715, na które zapraszamy cały rodziny.
 2. W wtorek zapraszamy na godz. 630 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła, podczas którego Rycerze z Zastępu odnowią swoje przyrzeczenia Rycerskie.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1700 w środę, czwartek i piątek. W I czwartek zapraszamy na godzinę świętą w intencji nowych powołań zakonnych i kapłańskich. W sposób szczególny zapraszamy rodziny kapłanów i sióstr pochodzących z naszej parafii by ich wspierali swoją modlitwą. Kandydaci do bierzmowania obowiązkowo uczestniczą we mszy młodzieżowej w I Piątek miesiąca o godz. 1900. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 900.
 4. Prowadzimy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Płody ziemi prosimy składać w pomieszczeniu obok garażu. Przypominamy także o składaniu ofiar na sprzątanie naszej świątyni.
 5. Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej zachęca do podpisywania się pod Obywatelskim projektem ustawy #StopLGBT, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości” podczas których dochodzi do profanacji Obrazów Matki Bożej Jasnogórskiej, wulgarne przedstawienia postaci Jezusa i Maryi, szyderstwa i ataki na księży i ludzi wierzących, a także wyuzdanych i ekshibicjonistycznych ekscesów, propagujących legalizację związków homoseksualnych. Ważny jest Pesel i pełny adres zamieszkania
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.