Ogłoszenia Parafialne XXVI Niedziela Zwykła 29 Września 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

XXVI Niedziela Zwykła

29 Września 2019 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory. Dzisiejsza niedziela jest również Dniem Modlitw o Trzeźwość przeżywana podhasłem „Młodzi, Trzeźwi, Wolni” módlmy się w intencji trzeźwości osób uzależnionych i ich rodzin.
 2. Dziś podczas mszy św. o godz. 1700, kandydaci z klasy 6 rozpoczną oficjalnie swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania poprzez złożenie podań na ręce ks. Proboszcza. Otaczajmy kandydatów i ich rodziny naszą modlitwą.
 3. We wtorek 1 października rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe, zachęcamy całe rodziny do czynnego udziału w tym Maryjnym nabożeństwie. W związku z prośbami by większa liczba naszych parafian mogła brać udział w tym nabożeństwie, będzie się ono rozpoczynało w dni powszednie o 1715 a po nim o 1800 msza św. wieczorna. Zachęcamy dzieci do codziennego przynoszenia serduszek z imieniem i nazwiskiem. Można wylosować figurkę Maryi i zabrać ją na jeden dzień do domu by pomodlić się całą rodziną.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 • w środę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 • w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 • w sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
 1. W najbliższy poniedziałek tj. 7.10 obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Binczarowskiej. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 1100, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Krzysztof Ligocki SCJ proboszcz budującej się parafii św. Brata Alberta w Kaliszu. Ks. Krzysztof będzie już u nas od niedzieli 06.10 i wygłosi Słowo Boże. Taca przeznaczona będzie na budowę Kościoła w Kaliszu. W poniedziałek 07.10 po Sumie procesja eucharystyczna. To dzień wolny od zajęć w szkole, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci zwłaszcza dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci rocznicowe w strojach, kandydatów do bierzmowania, młodzież, straż. Prosimy przygotować feretrony. Na mszy św. o 1100 nastąpi poświęcenie i rozdanie różańcy dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św., by mogły już uczestniczyć w nabożeństwie ze swoimi różańcami.

Dzień wcześniej czyli w niedzielę 6.10. tradycyjnie organizujemy procesję różańcową. Procesja różańcowa ruszy spod kościoła o godz. 1500 w kierunku mostu na Zawodziu, później koło p. Radziaków, Legutków i Kmaków i powróci do kościoła. Msza św. po zakończeniu procesji. Pójdziemy z feretronem MB Binczarowskiej poprzez naszą miejscowość. Prosimy poszczególne grupy o przekazywanie sobie feretronu i prowadzenie dziesiątku różańca w następującej kolejności: Róże Różańcowe, Rada Parafialna, Zastęp Św. Michała Archanioła, Nauczyciele, Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych.

 1. W tygodniu spotkania grup:
 • kandydaci z klasy 3 SP w poniedziałek o 1600 w kościele.
 • Aspiranci w poniedziałek o 1630 w kościele.
 • Ministranci w poniedziałek o godz. 1715 w kościele.
 • Lektorzy we poniedziałek o 1830 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1530 na plebani.
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani
 • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 900 na plebani.
 • Uczący się grać na gitarze w sobotę o godz. 1030 na plebanii. Tu mała prośba, dzieci jest sporo i nie wszystkie maja swoje gitary, jakby ktoś posiadał w domu gitarę której nie używa, a nadaje sie do nauki to proszę o kontakt z ks. Grzegorzem.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1715, na które zapraszamy cały rodziny.
 2. W wtorek zapraszamy na godz. 630 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła, podczas którego Rycerze z Zastępu odnowią swoje przyrzeczenia Rycerskie.
 3. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7, zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek na godz. 1830, z klasy 8 w środę na godz. 1830. Spotkania w salce na plebanii.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1700 w środę, czwartek i piątek. W I czwartek zapraszamy na godzinę świętą w intencji nowych powołań zakonnych i kapłańskich. W sposób szczególny zapraszamy rodziny kapłanów i sióstr pochodzących z naszej parafii by ich wspierali swoją modlitwą. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 900.
 5. Prowadzimy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Płody ziemi prosimy składać w pomieszczeniu obok garażu. Przypominamy także o składaniu ofiar na sprzątanie naszej świątyni.
 6. Młodzież, licealną, studiującą i pracującą zapraszamy na sercańskie czuwanie młodzieżowe do Krakowa pod hasłem „Ile jesteś wart?”. Modlitewne czuwanie odbędzie się 19.10.2018 i połączone będzie ze zwiedzaniem Krakowa.
 7. Wójt Gminy Grybów przypomina, że w dniu dzisiejszym tj. 29.10 w godz. od 700 do 1500 na terenie Gminy Grybów odbywają się wybory Sołtysa Rady Sołeckiej.
 8. W przyszłą sobotę tj. 05.10 organizowany jest Piłkarski Turniej Firm. Zapraszamy od godz. 900 na boisko przy szkole, zwłaszcza dzieci dla których przewidziane jest wiele darmowych atrakcji i zabaw, m.in. zjeżdżalnie, trampoliny i wiele innych. Nie zabraknie też czegoś smacznego do zjedzenia.
 9. Trwa rekrutacja uzupełniająca na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Więcej informacji w gablocie.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.