Ogłoszenia Parafialne XXV Niedziela Zwykła 20 Września 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

XXV Niedziela Zwykła

20 Września 2020 r.

 

 

 1. Dziś Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Po każdej mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Dziś na mszy św. o godz. 1700, kandydaci z klasy 6 rozpoczną oficjalnie swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania poprzez złożenie podań na ręce ks. Proboszcza. Zapraszamy rodziny kandydatów na mszę św. i wspólną modlitwę w ich intencji.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – święto św. Mateusza Ewangelisty.
 • w środę – św. Ojca Pio z Pietrelciny
 • w sobotę – wspomnienie św. Kosmy i Damiana.
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • Aspiranci i kandydaci z klas 3 w poniedziałek o 1630 w kościele.
 • Ministranci w poniedziałek o godz. 1715 w kościele.
 • Lektorzy w poniedziałek o 1830 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1500 na plebani.
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebanii.
 • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 900 na plebani.
 1. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7 a i 7 b, zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek na godz. 1800 do kościoła. Kandydatów z klasy 8 zapraszamy w czwartek na godz. 1800 do kościoła.
 2. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o 1800 Msza św.
 3. Prowadzimy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Płody ziemi prosimy składać w pomieszczeniu obok garażu.
 4. Przypominamy o składaniu ofiar na sprzątanie naszej świątyni.
 5. W przyszłą niedzielę na mszy św. o 1100 nastąpi poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św., by mogły już uczestniczyć w nabożeństwie ze swoimi różańcami Także w przyszłą niedzielę po mszy św. o 1700 na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Obecność obowiązkowa.
 6. Przyszła niedziela jest Dniem Modlitw o Trzeźwość. Z tej okazji Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprasza do wzięcia udziału w XXXVIII Diecezjalnej Pielgrzymce „Młodzi, Trzeźwi, Wolni” w intencji trzeźwości i osób uzależnionych do Szczepanowa. Odbędzie się ona w niedzielę 209.2020 roku.
 7. Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej zachęca do podpisywania się pod Obywatelskim projektem ustawy #StopLGBT, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości” podczas których dochodzi do profanacji Obrazów Matki Bożej Jasnogórskiej, wulgarne przedstawienia postaci Jezusa i Maryi, szyderstwa i ataki na księży i ludzi wierzących, a także wyuzdanych i ekshibicjonistycznych ekscesów, propagujących legalizację związków homoseksualnych. Ważny jest Pesel i pełny adres zamieszkania.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.