Ogłoszenia Parafialne XXIX Niedziela Zwykła 20 Października 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

XXIX Niedziela Zwykła

20 Października 2019 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 nabożeństwo Różańcowe. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym i rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Za pobożny udział w kościele w celebracjach za misje może uzyskać odpust zupełny, a odpust cząstkowy jeśli ktoś będzie przez ten czas modlił się prywatnie za misje. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje.
 2. W najbliższą niedzielę, 27 października od 1400 do 1600 odbędzie się spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej możliwości, gdyż stan łaski uświęcającej jest niezbędny, by przyjść zmarłym z pomocą przez Komunię św. i dar odpustu zupełnego. Prosimy również o zadbanie o groby na cmentarzu, gdyż jest to wyraz naszej wiary w życie wieczne. Prosimy o zabieranie ze sobą śmieci po sprzątaniu.
 3. „Pomódl się za uzależnionych i za nasze rodziny, aby były wspaniałymi szkołami trzeźwości” to hasło tegorocznej modlitewnej inicjatywy Doba dla wolności. W przyszłą niedzielę 27 października zachęcamy wszystkich parafian do ofiarowania Komunii Świętej i modlitwy różańcowej w intencji osób uzależnionych od alkoholu oraz wszystkich rodzin, aby były wolne od różnych zniewoleń i stawały się prawdziwymi szkołami trzeźwości i by w wychowywaniu dzieci kształtowały cnotę trzeźwości i życia bez alkoholu.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II papieża.
 1. W tygodniu spotkania grup:

Kandydaci na ministrantów i aspiranci w poniedziałek o 1630 w kościele

Ministranci we wtorek o godz. 1630 w kościele.

Lektorzy w środę o 1830 w kościele.

Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1530 na plebani.

Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani

Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 900 na plebani

Uczący się grać na gitarze w sobotę o godz. 1030 na plebanii.

 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1715, na które zapraszamy całe rodziny. Przypominamy dzieciom o przynoszeniu serduszek z imieniem i nazwiskiem, by można wylosować figurkę Maryi i wraz z całą rodziną modlić się w domu.
 2. Lektorzy rozdają kartki na wypominki listopadowe i roczne. Czytelnie wypełnione przynosimy do zakrystii.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary i płody ziemi na nasze Sercańskie Wyższe Seminarium Misyjne w Stadnikach. Bóg zapłać.
 4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Synodalną. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się po mszy św. o godz. 1700 na plebanii. Obecność obowiązkowa.
 5. Serdecznie zapraszamy młodzież i wszystkich, którzy chcą włączyć się w Wieczór Uwielbienia w Krużlowej, który odbędzie się 24.10.2019 o godz. 1900. Więcej informacji i zapisy u ks. Grzegorza.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym „Przeszkadzał złu – bł. ks. Jerzy Popiełuszko nie nawoływał do nienawiści, ale do miłości i przebaczenia”. W Niedzieli „Misja specjalna Kościoła”. Z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego została wydana specjalna wkładka dotycząca posługi misjonarzy diecezji tarnowskiej zamieszczona w ogólnopolskim tygodniku Idziemy. Tygodnik jest przygotowany na Światowy Dzień Misyjny (20 X 2019) i zawiera wywiad z naszym biskupem Andrzejem oraz 8-mio stronicową wkładkę z panoramą misji tarnowskich na trzech kontynentach. Cena za egzemplarz wynosi 2 zł mimo że na okładce jest 4 zł.