Ogłoszenia Parafialne XXIX Niedziela Zwykła 18 Października 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

XXIX Niedziela Zwykła

18 Października 2020 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 nabożeństwo Różańcowe. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach wewnątrz kościoła mają rodziny zamawiające intencje – w kościele może uczestniczyć tylko 35 osób. Na zewnątrz należy zachować odległość minimum 1,5 m. od siebie oraz zasłaniać usta i nos. Zachęcamy do uczestnictwa całymi rodzinami we mszach św. transmitowanych. Na stół nakryć biały obrus, postawić obraz, figurkę i krzyż a także zapalić świece.
 2. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym i rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Za pobożny udział w kościele w celebracjach za misje może uzyskać odpust zupełny, a odpust cząstkowy jeśli ktoś będzie przez ten czas modlił się prywatnie za misje. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje.
 3. W najbliższą niedzielę, 25 października od 1400 do 1600 odbędzie się spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Pamiętając jednocześnie że w środku świątyni może przebywać tylko 35 osób. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej możliwości, gdyż stan łaski uświęcającej jest niezbędny, by przyjść zmarłym z pomocą przez Komunię św. i dar odpustu zupełnego. Prosimy również o zadbanie o groby na cmentarzu, gdyż jest to wyraz naszej wiary w życie wieczne. Prosimy o zabieranie ze sobą śmieci po sprzątaniu.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszko.
 • we wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego.
 • we czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II papieża.
 1. W tym tygodniu nie będzie spotkania grup duszpasterskich.
 2. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1715. Niestety na razie zawieszamy losowanie figurek. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencjewg nowego rozporządzenia w naszym kościele po przeliczeniu może to być tylko 35 osób (powierzchnia kościoła ~245 m2  – 1 osoba na 7 m2).
 3. Przypominamy, że z obowiązku zakrywania twarzy i nosa zwolnieni zostali m.in. duchowni sprawujący kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania. Zwolnienie to dotyczy jedynie duchownych, a nie innych wiernych uczestniczących w czynnościach lub obrzędach religijnych oraz, że dotyczy ono wyłącznie czasu sprawowania kultu religijnego.
 4. Lektorzy rozdają kartki na wypominki listopadowe i roczne. Czytelnie wypełnione przynosimy do zakrystii.
 5. W przyszłą sobotę po mszy św. porannej w kościele odbędzie się spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary i płody ziemi na nasze Sercańskie Wyższe Seminarium Misyjne w Stadnikach. Bóg zapłać.
 7. Przyszła niedziela jest Niedzielą Synodalną. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się po mszy św. o godz. 1700 na plebanii. Obecność obowiązkowa.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.