Ogłoszenia Parafialne XXIV Niedziela Zwykła 15 Września 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

XXIV Niedziela Zwykła

15 Września 2019 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Wszyscy wiemy jak ważna jest rzetelność i prawdziwość informacji. Módlmy się za wszystkich odpowiedzialnych w tej materii, aby kierowali się prawdą i dobrem człowieka.
 3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Kto będzie uczestniczył pobożnie w celebracji urządzonej po to by modlić się za dzieci, młodzież i wychowawców w ramach Tygodnia Wychowania Katolickiego może uzyskać odpust zupełny. Rozpoczyna się także triduum modlitw w intencji młodzieży przed świętem św. Stanisława Kostki patrona młodzieży.
 4. W ramach włączenia się naszej parafii w akcję „Polska pod Krzyżem” zapraszamy wszystkich dziś na drogę krzyżową, podczas której będziemy się modlić o potrzebne łaski dla naszych rodzin, bliskich, sąsiadów, nieznajomych oraz całej Ojczyzny. Rozpocznie się o godz. 1500 w godzinie miłosierdzia na Kawiorach pierwsza stacja u p. Święsów. Przejdziemy w stronę Kąclowej aż do metalowego krzyża na Madyniance w Kąclowej, postawionego w 100-lecie odzyskania niepodległości. Prosimy by każdy uczestnik przyniósł swój własny krzyż. Od stacji do stacji relikwiarz z relikwiami Krzyża Św. będzie niosła rodzina odpowiedzialna za stacje.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – św. Korneliusza papieża i Cypriana bpa.
 • w środę – święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i Młodzieży. Z okazji patronalnego święta młodzieży zapraszamy młodzież i dzieci z wszystkich grup parafialnych: LSO, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Ruch Sercańskiej Młodzieży, Scholkę Boże Nutki, dzieci komunijne i rocznicowe, kandydatów do bierzmowania z klasy 6, 7 i 8 oraz młodzież licealną i studiującą do uczestnictwa we mszy św. o godz. 1800.
 • w piątek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegona i Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy.
 • w sobotę – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • Aspiranci, Ministranci i Lektorzy w poniedziałek o godz. 1600 na wspólnym grillu przy plebanii.
 • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1530 na plebani.
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani.
 • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 900 na plebani.
 • Chętni do nauki gry na gitarze w sobotę o godz. 1030 na plebanii.
 1. Rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas 6, 7 i 8 szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek na godz. 1800 do kościoła.
 2. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o 1800 Msza św.
 3. Pani Sołtys zaprasza w najbliższą środę na zebranie wiejskie na godz. 1800 do Domu Kultury celem omówienia podziału funduszu sołeckiego.
 4. Z okazji uroczystości Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała zapraszamy na pielgrzymkę do Dębowca i sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. Wyjazd 28 września tj. w sobotę około godz. 1300 z parkingu przy kościele, powrót w godzinach wieczornych. Koszt około 20 zł.
 5. Zapraszamy na XXXV Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 21-22 IX. 2019. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „Rodzina sanktuarium życia”. Więcej informacji w gablotce.
 6. Prowadzimy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Płody ziemi prosimy składać w magazynie obok garażu.
 7. Przypominamy o składaniu ofiar na sprzątanie naszej świątyni.
 8. Podatek rolny i śmieciowy będzie zbierany w najbliższy poniedziałek 16.09 od godz. 800 do godz. 1000 To ostatni już termin.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym „Czy św. Helena naprawdę znalazła krzyż na którym umarł Jezus?”. W Niedzieli „Kler czyli kim jest ksiądz i skąd się wziął”.