Ogłoszenia Parafialne XXIV Niedziela Zwykła 13 Września 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

XXIV Niedziela Zwykła

13 Września 2020 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz.1630 zapraszamy na Nieszpory .
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Kto będzie uczestniczył pobożnie w celebracji urządzonej po to by modlić się za dzieci, młodzież i wychowawców w ramach Tygodnia Wychowania Katolickiego może uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy dzieci, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Scholkę Boże Nutki, dzieci komunijne i rocznicowe oraz młodzież i rodziców w środę o godz. 1730 na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po niej na mszę św., na której będziemy się modlić w intencji dzieci i młodzieży. We wtorek rozpoczyna się triduum modlitw w intencji młodzieży przed świętem św. Stanisława Kostki patrona młodzieży.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy św. porannej nie będzie ucałowania relikwii Krzyża Świętego, które posiada nasza parafia, lecz błogosławieństwo udzielone relikwiami.
 • we wtorek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 • w środę – św. Korneliusza i Cypriana męczenników.
 • w piątek – święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i Młodzieży. Z okazji patronalnego święta młodzieży zapraszamy młodzież i dzieci z wszystkich grup parafialnych: LSO, Ruch Sercańskiej Młodzieży, kandydatów do bierzmowania z klasy 6, 7 i 8 oraz młodzież licealną i studiującą do uczestnictwa we mszy św. o godz. 1800.
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • Aspiranci o godz. 1630 w kościele.
 • Ministranci o godz. 1700 w kościele.
 • Lektorzy w poniedziałek o godz. 1800 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1600 na plebani.
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani.
 • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 900 na plebani. Na razie nie będzie nauki gry na gitarze..
 1. Rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas 6, 7 i 8 szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne we wtorek na godz. 1800 do kościoła.
 2. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 6 zapraszamy na spotkanie formacyjne w czwartek na godz. 1800 do kościoła.
 3. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 1700, kandydaci z klasy 6 rozpoczną oficjalnie swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania poprzez złożenie podań na ręce ks. Proboszcza. Zapraszamy rodziny kandydatów na mszę św. i wspólną modlitwę w ich intencji.
 4. Prowadzimy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Płody ziemi prosimy składać w magazynie obok garażu.
 5. Przypominamy o składaniu ofiar na sprzątanie naszej świątyni.
 6. Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu. Po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie
 7. Policja prosi by ponowić ostrzeżenie mieszkańców Binczarowej i okolic o telefonach informujących, że ktoś z najbliższej rodziny miał groźny wypadek i szybko potrzebne są pieniądze. Prosimy ostrzec osoby starsze, że to są telefony naciągaczy i oszustów. Jeśli zdarza się jakiekolwiek nieszczęście to zawsze należy zachować zimną głowę i poczekać na rodzinę, skonsultować się i w razie wątpliwości zgłosić sprawę na policję.
 8. Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej zachęca do podpisywania się pod Obywatelskim projektem ustawy #StopLGBT, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości” podczas których dochodzi do profanacji Obrazów Matki Bożej Jasnogórskiej, wulgarne przedstawienia postaci Jezusa i Maryi, szyderstwa i ataki na księży i ludzi wierzących, a także wyuzdanych i ekshibicjonistycznych ekscesów, propagujących legalizację związków homoseksualnych. Ważny jest Pesel i pełny adres zamieszkania.
 9. W minionym czasie z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Józefa Pękala, Adam Rybski i Stanisław Widlak. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.