Ogłoszenia Parafialne XXIII Niedziela Zwykła Dożynki Parafialne 06 Września 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

XXIII Niedziela Zwykła

Dożynki Parafialne 06 Września 2020 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 700 i 1100.
 2. Dzisiaj w naszym Kościele przeżywamy dożynki parafialne. Podczas Mszy św. o godz. 1100 wspólnie dziękowaliśmy Panu Bogu za zebrane tegoroczne plony i wszelkie dary jakie otrzymujemy z Jego łaskawości. Już teraz dziękujemy wszystkim mieszkańcom Binczarowej, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznych dożynek parafialnych.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny głównej patronki diecezji tarnowskiej. Po mszy św. porannej poświęcenie ziarna siewnego.
 • w sobotę – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • Aspiranci w poniedziałek o godz. 1600 w kościele.
 • Ministranci w poniedziałek o godz. 1700 w kościele.
 • Lektorzy w poniedziałek o 1800 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryi w czwartek o godz. 1530 na plebani.
 • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 900 na plebani. Tu gorąca prośba do wszystkich dziewczynek i ich rodziców, by scholka jeszcze piękniej śpiewała i była jeszcze liczniejsza potrzeba naszego wspólnego zaangażowania.
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1800 na plebani.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o 1800 Msza św. W środę na mszę św. o godz. 1800 jak w ubiegłym roku w sposób szczególny zapraszamy rodziców i dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola rozpoczynające rok szkolny. Zapraszamy z tornistrami i przyborami szkolnymi, zostaną pobłogosławione a dzieciom udzielmy specjalnego błogosławieństwa.
 2. Rodziców dzieci z klas 3 przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek na godz. 1900 w kościele.
 3. Spotkanie zastępu Świętego Michała Archanioła w sobotę po mszy św. porannej.
 4. Prowadzimy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Płody ziemi prosimy składać w magazynie obok garażu.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Kto będzie uczestniczył pobożnie w celebracji urządzonej po to by modlić się za dzieci, młodzież i wychowawców w ramach Tygodnia Wychowania Katolickiego może uzyskać odpust zupełny. We wtorek rozpoczyna się także triduum modlitw w intencji młodzieży przed świętem św. Stanisława Kostki patrona młodzieży.
 6. W tym roku z racji wciąż panującej epidemii nie odbędzie się droga krzyżowa związana ze świętem Podwyższenia Krzyża św. przez Bińczarową.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na odpust do Ptaszkowej z racji uroczystości Matki Bożej Radosnej. Suma odpustowa o godz. 1100.
 8. W poniedziałek i wtorek w godzinach racy Domu Kultury w Binczarowej przyjmowane będą prace na konkurs plastyczny „Jak dawniej świętowano na wsi zakończenie żniw”. Najlepsze prace zostaną przekazane do Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie i wezmą udział w etapie gminnym konkursu.
 9. Geofizyka Toruń zawiadamia, że na terenie sołectwa będą prowadzone badania geofizyczne mające na celu rozpoznanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Prace będą prowadzone od października do marca 2021r. Przedstawiciel grupy sejsmicznej ustali z właścicielami terminy wejścia i prac na poszczególnych działkach. Za ewentualne szkody wyrządzone w wyniku badań geologicznych przysługuje odszkodowanie.
 10. Ostrzegamy mieszkańców Binczarowej i okolic o telefonach informujących, że ktoś z najbliższej rodziny miał groźny wypadek i szybko potrzebne są pieniądze. Prosimy ostrzec osoby starsze, że to są telefony naciągaczy i oszustów. Jeśli zdarza się jakiekolwiek nieszczęście to zawsze należy zachować zimną głowę i poczekać na rodzinę, skonsultować się i w razie wątpliwości zgłosić sprawę na policję.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.