Ogłoszenia Parafialne XXIII Niedziela Zwykła 08 Września 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

XXIII Niedziela Zwykła

08 Września 2019 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory. Witamy w naszym kościele zespół ZBRUCZ z Tarnopola na Ukrainie, który po mszach św. o godz. 700 i 915 zaprezentuje nam znane ukraińskie pieśni ludowe.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.
 • w piątek – św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła
 1. w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 2. W tygodniu spotkania grup:
 • Aspiranci w poniedziałek o godz. 1630 w kościele.
 • Ministranci w poniedziałek o godz. 1700 w kościele.
 • Lektorzy w poniedziałek o 1800 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryi w środę o godz. 1600 na plebani.
 • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 900 na plebani. Tu gorąca prośba do wszystkich dziewczynek i ich rodziców, by scholka jeszcze piękniej śpiewała i była jeszcze liczniejsza potrzeba naszego wspólnego zaangażowania. Ogłaszamy też nabór chętnych do nauki gry na gitarze, który odbywać się będzie w salce parafialnej w soboty o godz. 1030.
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1800 na plebani.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o 1800 Msza św. W środę na mszę św. o godz. 1800 jak w ubiegłym roku w sposób szczególny zapraszamy rodziców i dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola rozpoczynające rok szkolny. Zapraszamy z tornistrami i przyborami szkolnymi, zostaną pobłogosławione a dzieciom udzielmy specjalnego błogosławieństwa.
 2. Rodziców dzieci z klas 3 przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek na godz. 1800 na plebanię.
 3. Podatek rolny i śmieciowy będzie zbierany w najbliższą środę 11.09 od godz. 1400 do godz. 1600 w Domu Kultury. Przypominamy o konieczności oddawania strojów wypożyczonych z Domu Kultury.
 4. Spotkanie zastępu Świętego Michała Archanioła w sobotę o mszy św. porannej.
 5. Prowadzimy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Płody ziemi prosimy składać w magazynie obok garażu.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Kto będzie uczestniczył pobożnie w celebracji urządzonej po to by modlić się za dzieci, młodzież i wychowawców w ramach Tygodnia Wychowania Katolickiego może uzyskać odpust zupełny. Rozpoczyna się także triduum modlitw w intencji młodzieży przed świętem św. Stanisława Kostki patrona młodzieży.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Także w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Kościele Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 8. W ramach włączenia się w akcję „Polska pod Krzyżem” z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy wszystkich w najbliższą niedzielę tj. 15.09 na drogę krzyżową, podczas której będziemy się modlić o potrzebne łaski dla naszych rodzin, bliskich, sąsiadów, nieznajomych oraz całej Ojczyzny. Rozpocznie się na Kawiorach powyżej domu państwa Pławeckich o godz. 1500 w godzinie miłosierdzia. Przejdziemy w stronę Kąclowej aż do drewnianego krzyża.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy także na odpust do Ptaszkowej z racji uroczystości Matki Bożej Radosnej. Suma odpustowa o godz. 1100.
 10. Zapraszamy na XXXV Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 21-22 IX. 2019. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „Rodzina sanktuarium życia”. Więcej informacji w gablotce.
 11. Komunikat Wójta Gminy Grybów: Uprzejmie informuję Mieszkańców Gminy Grybów, że w dniu 29.09.2019 na terenie Gminy Grybów we wszystkich sołectwach odbędą się wybory Sołtysów i Rad Sołeckich, materiały oraz bliższe informacje nt zgłaszania kandydatów można uzyskać w Urzędzie Gminy w Grybowie. Termin zgłaszania się kandydatów do 13.09.2019 w godz. od 800 do 1500.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. „Tam gdzie pachnie Bogiem” – o pielgrzymce papieża Franciszka do Afryki oraz „Czy gazetowe diety cud rzeczywiście działają”. W Niedzieli „Katecheza na cenzurowanym czyli religia w szkole” oraz „Odkryć Krzyż – nowy wymiar walki z Bogiem”.