Ogłoszenia Parafialne XXII Niedziela Zwykła 30 Sierpnia 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

XXII Niedziela Zwykła

30 Sierpnia 2020 r.

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 1000 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory.
 2. 09 to dzień 81. rocznicy tragicznego w skutkach wybuchu II Wojny Światowej. Módlmy się o pokój na świecie i w intencji poległych w obronie naszej ojczyzny. Jest to także Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.
 3. We wtorek, 1 września, rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Z racji wciąż panującej epidemii i obostrzeń Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Binczarowej o godz. 1800. Zapraszamy rodziców i młodsze dzieci do kościoła, a starsze wraz z rodzicami wokół świątynni. Uczniów szkół średnich zapraszamy na mszę św. o godz. 700.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w czwartek – św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła.
 • w sobotę – św. Teresy z Kalkuty. W tym dniu rozpoczęcie triduum modlitw w intencji matek przed Uroczystością Narodzenia NMP.
 1. We wtorek zapraszamy o godz. 630 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I Piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań i już powołanych w czwartek od godz. 1700, a o 1800 Msza św. Spowiedź św. od godz. 1700 w środę, czwartek i piątek. Z racji trwającej wciąż epidemii prosimy by dzieci i młodzież spowiadała się przede wszystkim w środę i w czwartek. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom o comiesięcznej spowiedzi św. i uczestnictwie we mszy św. wynagradzającej NSPJ w I Piątek. Pamiętajmy też o dawaniu dobrego przykładu dzieciom. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 900.
 3. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o 700. Od przyszłej niedzieli msze św. o godz.: 700, 915, 1100 i 1700.
 4. Dożynki Wiejskie odbędą się dnia 06.09, czyli w przyszłą niedzielę i organizowane są przez mieszkańców lewej strony patrząc od Boguszy w dół. Ze względu na epidemię i panujące obostrzenia korowód dożynkowy wraz z muzyką przejedzie przez całą wioskę. Następnie zostanie odprawiona uroczysta msza św. o godz. 1100, a po niej przy kościele tradycyjne przyśpiewki. Dalsze świętowanie dożynek indywidualnie w domach.
 5. Jako powiat nowosądecki jesteśmy obecnie w strefie żółtej. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wszystkich uczestników mszy św. i nabożeństw poza księżmi. Przypominamy i prosimy o zachowanie 1,5 m. odstępu od siebie i nie tłoczeniu się w ławkach. Słyszymy o pojawiających się sytuacjach zarażeń w kościołach i zamykaniu świątyń a także kwarantannie całych miejscowości. Prosimy o odpowiedzialność za życie swoje i innych. Nadal obowiązuje dyspensa dana przez bpa Andrzeja dla osób starszy, chorych i czujących lęk się o swoje życie.
 6. Bóg zapłać za prace wykonywane przy wykopach przy kościele panom: Wojciechowi Mucha, Pawłowi Romankowi, Marcinowi Gruca
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.