Ogłoszenia Parafialne XXI Niedziela Zwykła – Niedziela Synodalna 25 Sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne

XXI Niedziela Zwykła – Niedziela  Synodalna

25 Sierpnia 2019 r.

 

 1. Dziś XXI niedziela zwykła, obchodzona w całej diecezji jako synodalna. Msze św. o godz. 730, 1000 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańcowych po Mszach św. o godz. 700 i 1100 (bł. Karolina).
 2. Od przyszłej niedzieli nastąpi zmiana rozkładu Mszy św. niedzielnych: 700, 915, 1100 i 1700.
 3. Bóg zapłać za każdy gest dobrej woli, szczodrość i ofiary do puszek podczas Dożynek Parafialnych. Podczas zorganizowanej licytacji nie zabrakło ludzi o dobrych sercach, pragnących wesprzeć misyjny wysiłek zgromadzenia siostry Liliozy. Dochód z licytacji i dobrowolnych dodatkowych ofiar wyniósł 8 252 zł. co w połączeniu z ofiarami zbieranych do puszek przy kościele 15.08. daje łączną kwotę 16.625,15 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wasze szczodre serca.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszamy na mszę św. o godz. 700.
 • we worek – wspomnienie św. Moniki.
 • w środę – wspomnienie św. Augustyna bpa i dra Kościoła.
 • w czwartek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o 1800 Msza św.
 2. W najbliższy wtorek zapraszamy o 630 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 3. Dziś odbywają się Gminne Dożynki na Wawrzce. Rozpoczynają się mszą św. o godz. 1100. Binczarową reprezentuje strona, która przygotowywała u nas dożynki wiejskie. Jeszcze raz Bóg zapłać tym wszystkim, którzy poświęcili swój czas i siły by przygotować naszą lokalną uroczystość.
 4. Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego odbędzie się w poniedziałek 02.09.2019. Godzina mszy św. zostanie podana w przyszłym tygodniu.
 5. Komisja Wychowania Katolickiego KEP zwraca się do Rodziców z apelem: „Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów”. W związku z powyższym zachęca się Rodziców do czujności i roztropności. Odpowiednią deklarację, którą należy złożyć w szkole, można pobrać za pośrednictwem strony internetowej Wydziału Katechetycznego w Tarnowie lub bezpośrednio ze strony Konferencji Episkopatu Polski.
 6. Ochotnicza Straż Pożarna w Binczarowej z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia zaprasza 31.08.2019 tj. w najbliższą sobotę wszystkich na Rodzinny Festyn – Zakończenie Wakacji. Festyn rozpocznie się o godz. 1600 i poprowadzi go DJ Bodzio. Na najmłodszych czekają darmowe atrakcje: zjeżdżalnie, przejażdżki kucykiem, możliwość obejrzenia samochodu pożarniczego. Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału we wspólnej zabawie.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.