Ogłoszenia Parafialne XX Niedziela Zwykła 16 Sierpnia 2020


Ogłoszenia Parafialne

XX Niedziela Zwykła

16 Sierpnia 2020

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 730, 1000 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory. Dziś zgodnie z wczorajszym komunikatem bpa Andrzeja Jeża po każdej mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na poszkodowanych w wybuchu w Bejrucie. Zachęcamy tez do osobistej modlitwy o pokój na Bliskim Wschodzie.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Jacka prezbitera.
 • w czwartek – wspomnienie św. Bernarda opata i dok. kościoła.
 • w piątek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
 • w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o 1800 Msza św.
 2. W sobotę po porannej mszy św. zapraszamy na spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła.
 3. Dożynki Wiejskie w tym roku planowane są w dniu 23.08, czyli w przyszłą niedzielę i organizowane są przez mieszkańców lewej strony patrząc od Boguszy w dół. Ze względu na epidemię i panujące obostrzenia korowód dożynkowy wraz z muzyką przejedzie przez całą wioskę. Następnie zostanie odprawiona uroczysta msza św. a po niej przy kościele tradycyjne przyśpiewki. Dalsze świętowanie dożynek indywidualnie w domach.
 4. Dożynki Gminne w tym roku zostały odwołane, ale zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym „Jak dawniej świętowano na wsi na zakończenie żniw”.
 1. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin Edward Siedlarz. Polećmy Miłosiernemu Jezusowi śp. Edwarda w naszych modlitwach.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.