Ogłoszenia Parafialne XVII Niedziela Zwykła 26 Lipca 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

XVII Niedziela Zwykła

26 Lipca 2020 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 730, 1000 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Dziś po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Tradycyjnie jak co roku zachęcamy do włączenia się w „Akcję św. Krzysztof 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy” na środki transportu dla misjonarzy, zorganizowaną przez MIVA Polska. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.
 3. Od soboty rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem dobrowolnej abstynencji od alkoholu. Wiemy w jaki sposób alkohol niszczy życie osobiste człowieka i całych rodzin. Zachęcamy więc do podejmowania abstynencji i dawania dobrego świadectwa.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę – wspomnienie św. Marty
 • w piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
 • w sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego bpa i dra Kościoła. To także I sobota miesiąca.
 1. Od południa 1.08 do północy 2.08 można uzyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go uzyskać tylko raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę oraz zwykłe warunki czyli wykluczenie przywiązania do grzechu, spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.
 2. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o 1800 Msza św.
 3. Przyszła niedziela 05.08 jest pierwszą niedzielą miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po mszach św. o godz. 730 i 1000.
 4. Dziś upływa termin zgłoszeń drużyn do udziału w Turnieju o Puchar Ks. Proboszcza. We wtorek 28.07 o godz. 1800 koło szkoły zapraszamy kapitanów drużyn oraz osoby które chciałyby wziąć udział w turnieju, a nie mają swojej drużyny Turniej dla młodszych kategorii wiekowych rozpocznie się czwartek od godz. 1400, a dla starszych w sobotę od godz. 900. Regulamin znajduje się w gablocie i na stronie Facebookowej Domu Kultury. Zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju oraz do kibicowania.
 5. Dożynki Wiejskie w tym roku planowane są w dniu 23.08 i organizowane są przez mieszkańców lewej strony patrząc od Boguszy w dół Ze względu na Covid korowód dożynkowy wraz z muzyką przejedzie przez całą wioskę. Następnie zostanie odprawiona uroczysta msza św. a po niej przy kościele tradycyjne przyśpiewki. Dalsze świętowanie dożynek indywidualnie w domach.

Dożynki Gminne w tym roku zostały odwołane, ale zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym „Jak dawniej świętowano na wsi na zakończenie żniw”.

 1. Agnieszka na którą zbieraliśmy ofiary, wraz z rodzicami serdecznie dziękują wszystkim Parafianom i ludziom dobrej woli za okazaną pomoc finansową. Otrzymane środki w całości przeznaczone zostaną na rehabilitację i niezbędny sprzęt rehabilitacyjny. Dziękujemy organizatorom zbiórki, zwłaszcza ks. Proboszczowi parafii w Binczarowej i Pani sołtys Marzenie Szyszka oraz paniom z Caritasu Parafialnego. Za wszystkich ofiarodawców zostanie odprawiona msza św. w Niedzielę 09.08 o godz. 1000. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.