Ogłoszenia Parafialne XV Niedziela Zwykła 12 Lipca 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

XV Niedziela Zwykła

12 Lipca 2020 r.

 

 1. Dziś XV niedziela zwykła, msze św. o godz. 730, 1000 i 1700. O godz. 1630 N
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników.
 • w środę – św. Bonawentury bpa i dra Kościoła.
 • w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 • w sobotę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o godz. 1800 Msza św.
 2. Po 3. latach intensywnych starań o uzyskanie wszelkich pozwoleń, za co składam serdeczne podziękowanie p. Stanisławowi Grucy i p. Sołtys Marzenie Szyszka, rozpoczęliśmy budowę kaplicy przedpogrzebowej, ołtarza polowego i toalet. Całkowity koszt realizacji tego projektu to około 300 tys. zł. Jeżeli ktoś z parafian miałby życzenie złożyć ofiarę na ten cel, to może to uczynić przy okazji zbierania ofiar na potrzeby kościoła, z zaznaczeniem przeznaczenia ofiary, lub osobiście w kopercie z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy firmy.
 3. Bóg zapłać rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych oraz rodzicom młodzieży bierzmowanej za ufundowanie nowych klęczników do naszej świątyni.
 4. Dziś po każdej mszy św. można złożyć ofiarę do puszek na Agnieszkę z Siołkowej. Ma zdiagnozowaną polineuropatię, straciła władzę w rękach i nogach i ma problemy z samodzielnym odżywianiem. Rodzice nie są w stanie pokryć kosztów leczenia i rehabilitacji. Znając dobre serca naszych parafian chcemy i my włączyć się w pomoc dla Agnieszki. Każdy gest dobrej woli i każda ofiara złożona do puszki będzie bardzo ważna i potrzebna. Z góry serdeczne Bóg zapłać.
 5. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów. Zachęcamy też do modlitwy osobistej w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.
 6. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka Maria Zawiłowicz. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 13.07 o godz. 1400 . Trumna z ciałem zostanie przywieziona o godz. 1300. Polećmy Miłosiernemu Jezusowi śp. Marię w naszych modlitwach.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.