Ogłoszenia Parafialne XIX Niedziela Zwykła 11 Sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne

XIX Niedziela Zwykła

11 Sierpnia 2019 r.

 1. Dziś Msze św. o godz. 730, 1000 i 1700. O godz. 1630 Nieszpory. Dzisiejsza skład
 2. ka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego męczennika.
 • w czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę tj: o godz. 730, 1000 i 1700
 • w sobotę – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP, Jest to święto nakazane. Msze św. jak w każdą niedzielę o 730, 1000 i 1700, po mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 2. Wczoraj odbył się w naszej parafii Turniej o Puchar ks. Proboszcza. Dziękujemy wszystkim zwłaszcza organizatorom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Turnieju, a drużynom i wszystkim uczestnikom za wolę walki i pot zostawiony na murawie.
 3. Organizatorzy Dożynek Parafialnych zapraszają wszystkich mieszkańców wsi Binczarowa na Festyn w dniu 18.08.2019. Świętowanie dożynkowe rozpocznie się o godz. 1400 przy Remizie Strażackiej. W programie przewidziane są:
 • występ Artystyczny Organizatorów
 • darmowe przekąski (wstępny poczęstunek przy kościele)
 • degustacja ciast
 • konkursy i zabawy dla dzieci (m.in. zjeżdżalnie, dmuchańce, Zespół Iskierki)
 • konkurs biesiadny: piosenki, kabaretu, wiersza lub co kto umie
 • odbędzie się także licytacja pamiątek z Afryki na rzecz siostry Liliozy, która pochodzi z naszej parafii i pracuje na misjach w Kongo Brazawil a dokładnie w Makabandilu. Każdy będzie mógł wziąć udział w takiej licytacji i wesprzeć dzieła jakie prowadzą siostry, a 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia NMP siostra opowie w kościele czym się dokładnie zajmuje i jak wygląda praca sióstr przy budowaniu kaplicy szkolnej, kompleksu szkolnego na około 300 dzieci, opieką i leczeniem dzieci porzuconych przez rodziców, chorych na AIDS oraz trąd. Po każdej mszy św. siostra będzie zbierać do puszek ofiary jakie zechcecie przekazać. Liczymy na wielką hojność i szczodrość waszych serc
 1. Dom Kultury organizuje wyjazd na basen do Chełmca w środę 14.08. Zapisy do wtorku. Zbiórka przy kościele o godz. 1100 Koszt 18 zł. Obowiązuje pisemna zgoda rodziców na wyjazd oraz publikację wizerunku w Internecie.
 2. Spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła w najbliższą sobotę po mszy św. porannej.
 3. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin Jan Gruca, pogrzeb odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 1200. Pomódlmy się za niego i za wszystkich zmarłych.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.