Ogłoszenia Parafialne XIV Niedziela Zwykła 05 Lipca 2020 r.   Ostatnio zaktualizowane!


Ogłoszenia Parafialne

XIV Niedziela Zwykła

05 Lipca 2020 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 730, 1000 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory. Po mszy św. o . 730 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
 • w środę – wspomnienie św. Jana z Dukli.
 • w sobotę – święto św. Benedykta opata, patrona Europy.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej o 1800 Msza św.
 2. W przyszłą niedzielę zorganizujemy zbiórkę do puszek na rzecz dziewczynki ze szkoły podstawowej w Siołkowej. Agnieszka ma zdiagnozowaną polineuropatię, straciła władzę w rękach i nogach i ma problemy z samodzielnym odżywianiem. Rodzice nie są w stanie pokryć kosztów leczenia i rehabilitacji. Znając dobre serca naszych parafian chcemy i my włączyć się w pomoc dla Agnieszki. Każdy gest dobrej woli i każda ofiara złożona do puszki będzie bardzo ważna i potrzebna. Z góry serdeczne Bóg zapłać.
 3. Spotkanie Zastępu RŚMA tym razem w piątek po porannej Mszy Św.
 4. Zapraszamy do udziału w I Gminnym Konkursie pod hasłem. „Jak dawniej świętowano na wsi zakończenie żniw.” Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną  w formacie A-4, w jednej z podanych poniżej  kategorii:
  – tradycyjny wieniec dożynkowy

– scenka rodzajowa związana ze żniwami lub zakończeniem żniw na wsi

Prace oceniane będą w czterech kategoriach wiekowych

– kl  0 – III; – kl IV – VI; – kl VII – VIII i szkoły średnie- dorośli

 1. Prace należy składać w Domu Kultury w Binczarowej do 31.08.2020 r. Po 5 najlepszych samodzielnych prac z każdej kategorii zostanie przekazane do GOK w Grybowie. Szczegóły na stronie GOK w Binczarowej i u Pani Anny Radzik.
 1. Dnia 21 lipca w Boguszy w Opto-Busie na parkingu przy Świetlicy Wiejskiej od godz. 1200 do godz. 1400 odbędzie się Bezpłatne Komputerowe Badanie Wzroku. Więcej informacji w gablocie.
 2. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa wszystkich uczestników mszy św. i nabożeństw poza księżmi. Słyszymy o pojawiających się sytuacjach zarażeń w kościołach i zamykaniu świątyń a także kwarantannie całych miejscowości. Prosimy o odpowiedzialność za życie swoje i innych.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej