Ogłoszenia Parafialne XII Niedziela Zwykła 24 czerwca 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

XII Niedziela Zwykła

24 czerwca 2018 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe. O godz. 1400 msza św. na Jaworzu. Dziś po mszy św. wieczornej odbędzie się na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Obecność obowiązkowa.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.
 • w czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika.
 • w piątek – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Modlitwą otaczamy 266. następcę św. Piotra, papieża Franciszka. Posługujący się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża bądź biskupa mogą tego dnia zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka z Uroczystości św. Piotra i Pawła zostanie przeznaczone na świętopietrze.
 • w sobotę – zakończenie nabożeństw czerwcowych. Po mszy św. porannej spotkanie Zastępu Św. Michała Archanioła.
 1. Do soboty włącznie Msza św. o godz. 700 i 1800, o 1730 nabożeństwo czerwcowe. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału dzieci, młodzież i tych, którzy jeszcze do tej pory nie uczestniczyli w nabożeństwie poświęconym Sercu Pana Jezusa.
 2. Od niedzieli rozpoczynamy wakacyjny plan mszy św. i nabożeństw. Msze św. w dni powszednie rano o godzinie 700. Zaś w niedzielę Msze św. o godz. 730, 1000 i 1700. O 1630
 3. 7 Lipca w sobotę organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Najdroższej Krwi i Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasną Górę. Zapisy do środy u P. Anny Radzik.
 4. Decyzją ks. Prowincjała i jego Rady od 01 lipca do naszej wspólnoty zakonnej dołączy ks. Kazimierz Kowalczyk SCJ.
 5. Jutro o 700 wyjazd naszej młodzieży na Sercańskie Dni Młodych pod namioty do Pliszczyna. Z tej okazji nasza młodzież organizuje dziś przed kościołem kiermasz ciast. Zebrane fundusze będą przeznaczone na dofinansowanie do wakacji dla młodzieży. Ciasta są pyszne, a młodzież liczy na szczodrość serc i portfeli.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o kluczu do młodych- czyli jak dotrzeć do najbardziej samotnego pokolenia w historii. W Niedzieli o tym jak być prawdziwie wolnym. Jest nowy numer Czasu Serca. Prosimy odbierać numery zaprenumerowane.