Ogłoszenia Parafialne XI Niedziela Zwykła 17 czerwca 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

XI Niedziela Zwykła

17 czerwca 2018 r.

 

  1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Obchodzimy dziś Diecezjalny Dzień Rodziny. Centralne uroczystości odbędą się w Starym Sączu. Rozpoczną się uroczystą mszą św. o godz. 1100 na błoniach.
  1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, jednego z patronów LSO.
  • w sobotę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 700 i o 1800.
  1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800, o 1730 nabożeństwo czerwcowe. Jako księża Sercanie pracujący w tej parafii zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa wszystkich parafian, od najmłodszych do najstarszych.
  2. W ramach zakończenia roku formacyjnego zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież angażującą się w grupach duszpasterskich: Liturgiczną Służbę Ołtarza, scholkę „Boże Nutki”, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Zespół „Adonai” na wspólną zabawę połączoną z grillem i śpiewem. Spotkanie odbędzie się w środę 20.06 a rozpoczniemy je wspólną mszą św. jako dziękczynienie za dotychczasową opiekę Bożą i wszelkie łaski. Dorośli są także mile widziani, zwłaszcza do pomocy w zorganizowania spotkania.
  3. W najbliższy piątek zakończymy rok szkolny. Nasze świętowanie rozpocznie się w kościele Mszą św. o godz. 930, na którą zapraszamy dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów z pocztem sztandarowym i rodziców. Zapraszamy także przedszkolaków i dzieci z zerówki wraz z rodzicami. Dla człowieka wierzącego najważniejsze dziękczynienie powinno odbywać się przed Bogiem, dlatego proszę rodziców o niezwalnianie z udziału we Mszy św. swoich pociech, a i o danie przykładu samemu, zwłaszcza jeśli będzie się brało udział w Akademii w szkole.
  4. Zapraszamy młodzież, która chce dobrze wypocząć i dobrze się zabawić na Sercańskie Dni Młodych „Miłością nakarmieni” od 25 do 29 czerwca do Plisczyna. To już 25 raz jak księża Sercanie organizują w Pliszczynie tydzień dobrej Bożej zabawy na rozpoczęcie wakacji. Zapraszamy także na inne turnusy wakacyjne organizowane i prowadzone przez księży Sercanów, w Polsce: „Rekolekcje pod żaglami” koło Augustowa, „Rekolekcje wędrowne” przejście szlakami najpiękniejszych zakątków Tatr, „Rekolekcje szlakiem mazurskich jezior” oraz turnusy zagraniczne: Chorwacja – wyspa Murter, Austria, Czarnogóra i Macedonia. Więcej informacji i zapisy u ks. Grzegorza. Przy tej okazji młodzież zorganizuje w niedzielę 24.06 przed kościołem kiermasz ciast. Zebrane fundusze będą przeznaczone na dofinansowanie do wakacji dla młodzieży. Liczymy na szczodrość serc i portfeli.
  5. W najbliższą niedzielę, tj. 24.06 zapraszamy na 1400 na mszę św. na Jaworzu. W tym dniu po mszy św. wieczornej odbędzie się na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Obecność obowiązkowa.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o miejscu, które warto odwiedzić, by nacieszyć oko i ducha czyli Bazylice NMP na Świętej Gorze koło Gostynia. W Niedzieli – Jestem Tatą – to moja kariera.