Ogłoszenia Parafialne XI Niedziela Zwykła 14 Czerwca 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

XI Niedziela Zwykła

14 Czerwca 2020 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe. Dziś po wszystkich mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 2. W piątek 19.06 młodzież z 8 kl. SP przystąpi w Kąclowej do sakramentu bierzmowania. Otrzymają ten sakrament z rąk ks. Bpa Stanisława Salaterskiego. Z tej okazji dziś na mszy św. o godz. 1700 młodzież przyjmie krzyże z rąk swoich rodziców. Zapraszamy rodziny kandydatów na tę mszę św. Wspierajmy ich naszymi modlitwami w dojrzewaniu w wierze i umiejętności dokonywania dobrych i właściwych wyborów życiowych.
 3. W poniedziałek15.06 przypada 8. rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy w osobistych modlitwach o pasterzu naszej diecezji.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę – św. Brata Alberta Chmielowskiego.
 • w czwartek – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. poświęcimy wianki i pobłogosławimy wszystkie dzieci.
 • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to patronalne święto Księży Sercanów, a także Dzień modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia można uzyskać odpust zupełny. Msze św. jak w dzień powszedni o godz. 700 i 1800.
 • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 915 poświęcimy stroje i książeczki komunijne dzieci z klas III. To kolejny etap przygotowania do przyjęcia przez dzieci sakramentu Eucharystii. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach w intencjach dzieci i ich rodzin.

Pierwsza Komunia św. w tym roku odbędzie się w sobotę 27.06 dla klasy 3a na mszy św. o godz. 1200 i w niedzielę 28.06 dla klasy 3b na mszy św. o godz. 1230.

Codziennie o 1730 Procesja. Po Procesji ciąg dalszy nabożeństwa czerwcowego. Podczas Procesji odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kolejne dni oktawy odbędzie się indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem poszczególnych rodzin. Dlatego zapraszamy w kolejne dni mieszkańców poszczególnych  części parafii:

 • poniedziałek 15.06 od Kościoła w dół w stronę Florynki
 • wtorek 16.06 od Kościoła /po tej samej stronie/ w górę w stronę Boguszy
 • środa 17.06 od Kościoła /po przeciwległej stronie/ w górę w stronę Boguszy
 • w czwartek 18.06 Zawodzie całość
 1. W przyszłą niedzielę we Florynce Odpust ku czci Najśw. Serca Jezusowego. Suma odpustowa o godz. 1100. Obchodzić będziemy także Diecezjalne Święto Rodzin.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny, Niedziela, WSTAŃ. Dzieci zachęcamy do nabywania prasy przeznaczonej dla nich.