Ogłoszenia Parafialne X Niedziela Zwykła 10 czerwca 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

X Niedziela Zwykła

10 czerwca 2018 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O 1630 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe. Dziś po każdej mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Dziś we Florynce Odpust ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 1100.
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie obowiązkowe św. Barnaby Apostoła.
 • we wtorek – wspomnienie bł. Romana Sitki i 117 Towarzyszy, Męczenników II            wojny światowej.
 • w środę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy
 • w czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika. Jest to                      także Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów
 • w piątek przypada 6. rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża zachęcamy do modlitwy w intencji pasterza naszej Diecezji.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800, o 1730 nabożeństwo czerwcowe. Jako księża Sercanie pracujący na tej parafii zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa wszystkich parafian, od najmłodszych do najstarszych.

W najbliższą środę 13.06 jak co roku w naszej parafii zapraszamy wszystkich do kościoła gdzie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do całodziennej Adoracji. Rozpoczniemy ją po Mszy św. porannej, a zakończymy nabożeństwem czerwcowym o 1730. Plan Adoracji.

 1. W tygodniu spotkania grup:
 • aspiranci w poniedziałek o 1600 w kościele.
 • ministranci w poniedziałek o 1630 w kościele.
 • lektorzy we wtorek o 1645 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryjna we środę o 1530 na plebanii.
 • RSM w piątek o 1900 na plebanii.
 • Scholka Boże Nutki w sobotę o 1100 na plebanii.
 1. W najbliższą środę tj. 13.06 po mszy św. wieczornej na plebanii, odbędzie się spotkanie dzieci chętnych do wzięcia udziału w oprawie dożynkowej. Dożynki Parafialne w tym roku przypadają w dniu 26.08 i organizowane są przez mieszkańców „Zawodzia”. Dożynki Gminne przypadają na 02.09.2018.
 2. W ramach zakończenia roku formacyjnego zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież angażującą się w grupach duszpasterskich: Liturgiczną Służbę Ołtarza, scholkę „Boże Nutki”, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Zespół „Adonai” na wspólną zabawę połączoną z grillem i śpiewem. Spotkanie odbędzie się w czwartek 21.06 a rozpoczniemy je wspólną mszą św. jako dziękczynienie za dotychczasową opiekę Bożą i wszelkie łaski. Dorośli są także mile widziani, zwłaszcza do pomocy w zorganizowania spotkania.
 3. Grupa teatralna Renovatio z Krużlowej zaprasza na spektakl „Święty czy bandyta w niedzielę 17.06 o godz. 1700 lub o 1900 w sali Misterium. Wcześniej należy dokonać rezerwacji biletów. Informacje u ks. Grzegorza.
 4. W przyszłą Niedzielę 17.06 przeżywać będziemy Diecezjalne Święto Rodziny. Komunikat ks. Bpa
 5. Zapraszamy młodzież, która chce dobrze wypocząć i dobrze się zabawić na Sercańskie Dni Młodych „Miłością nakarmieni” od 25 do 29 czerwca do Plisczyna. To już 25 raz jak księża Sercanie organizują w Pliszczynie tydzień dobrej Bożej zabawy na rozpoczęcie wakacji. Zapraszamy także na inne turnusy wakacyjne organizowane i prowadzone przez księży Sercanów, w Polsce: „Rekolekcje pod żaglami” koło Augustowa, „Rekolekcje wędrowne” przejście szlakami najpiękniejszych zakątków Tatr, „Rekolekcje szlakiem mazurskich jezior” oraz turnusy zagraniczne: Chorwacja – wyspa Murter, Austria, Czarnogóra i Macedonia. Więcej informacji i zapisy u ks. Grzegorza.
 6. Lokalna Grupa Działania „Korona Sądecka” informuje o możliwości pozyskania grantu. Szczegóły w gablocie.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy „Rodzina pod ochroną?” o tym, że wystarczy donos by odbierać polskim rodzinom dzieci oraz refleksja jak to się stało, że katolicka Irlandia przestała być katolicka. W Niedzieli artykuł o coraz bardziej popularnym ks. Dolindo i jego wezwaniu „Jezu Ty się tym zajmij”. Dla najmłodszych „Promyczek dobra”.