Ogłoszenia Parafialne Wielki Piątek Męki Pańskiej 02 Kwietnia 2021 r.


Ogłoszenia Parafialne

Wielki Piątek Męki Pańskiej

02  Kwietnia 2021 r.

 

  1. Za chwilę przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu. O 2100 zapraszamy na Gorzkie Żale. Może jeszcze jest ktoś kto w tym roku nie był na tym nabożeństwie. Po nich zakończenie Adoracji. Jutro Adorację w Grobie rozpoczynamy od godz. 800. Choć do niedzieli będziemy podejmować przeróżne zajęcia, starajmy się nadać tym dniom szczególny, świąteczny charakter. Charakter wyciszenia i rozmodlenia. Zapraszamy do kościoła na osobistą modlitwę. Niech to będzie święty czas dla naszych rodzin i całej naszej Parafii.
  2. Dziś 2 kwietnia, pamiętajmy o naszym wielkim rodaku św. Janie Pawle II, który dokładnie 16 lat temu 02.04.2005 o godz. 2137 odszedł do domu Ojca, niech w naszej żywej pamięci będzie ciągle jego osoba i nauczanie.
  3. W związku z ograniczeniami sanitarnymi tradycyjna zbiórka w Wielki Piątek na potrzeby chrześcijan mieszkających w Ziemi Świętej, na prośbę Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, w Diecezji Tarnowskiej będzie przeprowadzona w niedzielę przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego, która w tym roku wypada 12 września br.
  4. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę o 900, 1000, 1100. Jeśli pogoda pozwoli poświęcenie odbędzie się wokół kościoła. Prosimy o zachowanie właściwej powagi tego obrzędu i atmosferę modlitwy oraz zachęcamy w miarę możliwości do nawiedzenia Grobu Pańskiego. Zachęcam wszystkich do modlitwy w gronie rodzinnym, zwłaszcza przed tradycyjnym śniadaniem w Niedzielę Wielkanocną.
  5. Jutro o godz. 1500 Koronka i Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
  6. Mszę Wigilii Paschalnej rozpoczynamy o godz. 2000. Prosimy przynieść na tę Mszę św. świece. Całość Liturgii Paschalnej rozpoczniemy w Kościele, nie jak dotychczas przed kościołem. Nie będzie Procesji Rezurekcyjnej.
  7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. jak w każdą niedzielę, dodatkowo msza św. o godz. 1215, a o godz. 1500 Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia. W tygodniu Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed mszą św. wieczorną o godz. 1730.
  8. Okazja do spowiedzi św. jeszcze dziś od 2100 i jutro od 1500do 1530.