Ogłoszenia Parafialne VII Niedziela Zwykła Synodalna 23 Lutego 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

VII Niedziela Zwykła Synodalna

23 Lutego 2020 r.

 

 1. Dziś VII Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 zapraszamy na Nieszpory. W przyszłą niedzielę Msza św. popołudniowa o godz. 1700. a o godz. 1615 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. Dziś rozpoczynamy w Kościele Katolickim 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz kwartalne dni o ducha pokuty. Może warto zrobić dobre postanowienie wielkopostne i odmówić sobie spożywania alkoholu przez okres Wielkiego Postu.
 3. W parafiach, w których pracują Księża Sercanie wtorek przed Popielcem jest dniem Wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata. O godz. 700 Msza św., a potem Adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 1700. Kolejność Adoracji przez poszczególne grupy podana jest także w gablocie. Można już w tym dniu podjąć post i ofiarować go Jezusowi jako wynagrodzenie za grzechy swoje i najbliższych.
 4. W Środę Popielcową rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu i Komunii św. Wielkanocnej. Jest to czas, który ma nas przygotować na godne przeżywanie największych tajemnic naszej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W Środę Popielcową posypanie głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty i nawrócenia. Msze św. o godz. 700 i 1700. W tym dniu obowiązuje post ścisły ilościowy dla osób między 18 a 60 rokiem życia: trzy posiłki – dwa lekkie i jeden do syta oraz jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia. Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne. Początek Kwartalnych Dni Modlitw o ducha pokuty.
 5. Codziennie Msza św. o godz. 700 i o 1700. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1630 a po niej msza św.
 6. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
 • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1530
 • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1630, po niej Msza św.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615, po nich Msza św. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • Aspiranci w poniedziałek o 1545. Ministranci o 1615 na plebanii.
 • Lektorzy w poniedziałek o 1745 na plebanii.
 • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o 1530 na plebani.
 • RSM w piątek o 1800 na plebanii.
 • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o 900 na plebanii, Uczący się grać na gitarze – grupa zaawansowana o godz. 1015, grupa początkująca o godz. 1100.
 • Uczniowie przygotowujący sie do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej w sobotę: z klasy 3A o 1200, uczniowie klasy 3B o godz. 1230na plebanii.
 1. Przypominamy o składaniu ofiar na sprzątanie kościoła. Wzorem poprzednich lat ofiara wynosi 50 zł.
 2. W przyszłą niedzielę tj. 01.03. będziemy gościć w naszej parafii Siostry Służebniczki Starowiejskie wraz z chłopcami z Domu Pomocy Społecznej dla Niepełnosprawnej Młodzieży w Tarnobrzegu, gdzie na co dzień przebywa 67 chłopców. Siostry podzielą się z nami doświadczeniem pacy z osobami niepełnosprawnymi, a także przedstawią charyzmat swojego Zgromadzenia. Po mszach św. przeprowadzą zbiórkę do puszek na rzecz, a za złożone ofiary będą rozdawać pierniczki wypiekane w zakonnej kuchni.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy „Wielki Post i wielki pot czyli jaki sens mają wielkopostne umartwienia” oraz „Przeinformowani czyli jak wytrzymać nadmiar informacji, która do nas dociera”. W Niedzieli artykuł „Czterdzieści dni szansy czyli co zrobić by nie przegapić Wielkiego Postu”.
 4. Intencje mszalne.