Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Wielkiego Postu 01 Marca 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu

01 Marca 2020 r.

 

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 zapraszamy i dorosłych i dzieci na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu. Dziś kończymy kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.
 2. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 700, a dla Róży bł. Karoliny po Mszy św. o godz. 1100.
 3. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii Siostry Służebniczki Starowiejskie wraz z chłopcami z Domu Pomocy Społecznej dla Niepełnosprawnej Młodzieży w Tarnobrzegu, gdzie na co dzień przebywa 67 chłopców. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do puszek na rzecz dzieł prowadzonych przez siostry.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę – św. Kazimierza Królewicza.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700, i o 1700. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1630. W czwartek I Czwartek Miesiąca, o godz. 1600 zapraszamy na Godzinę Świętą i adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych a o godz. 1700 Msza św. W I Piątek Miesiąca Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego 1630. Spowiedź św. w środę , czwartek i piątek od godz. 1600. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 900.
 2. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
 • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1530
 • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1630, po niej Msza św.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615, po nich Msza św.

Zachęcamy do zdecydowanie liczniejszego

udziału zarówno w nabożeństwie drogi krzyżowej jak i gorzkich żali. Niech udział w tych nabożeństwach podczas Wielkiego Postu będzie dla całej naszej parafii czasem zbliżania się do Pana Jezusa przez rozważanie Jego Męki i Śmierci.

 1. W tygodniu spotkania grup:
 • Aspiranci w poniedziałek o 1545. Ministranci o 1615 w kościele.
 • Lektorzy w poniedziałek o 1745 na plebanii.
 • we wtorek o 630 zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o 1530 na plebani.
 • RSM w piątek o 1800 na plebanii.
 • W sobotę po mszy św. porannej spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła.
 • Scholka „Boże Nutki” w sobotę o 900 na plebanii, Uczący się grać na gitarze – grupa zaawansowana o godz. 1015, grupa początkująca o godz. 1100.
 • Uczniowie przygotowujący sie do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej w sobotę: z klasy 3A o 1200, uczniowie klasy 3B o godz. 1230na plebanii.
 1. W przyszłą niedzielę tj. II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Można złożyć ofiarę do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 2. Zespół Teatralny Odeon wraz z Panią Anną Radzik zapraszają na spektakl pt. „Gdy brak błogosławieństwa…”, który odbędzie się w dwóch terminach: w sobotę o godzinie 1800 i w niedzielę o 1430 w naszym Domu Kultury. Sztuka opowiada o młodej Rózi, która wbrew radom bliskim i bez zgody matki wyrusza w wielki świat, by żyć na własną rękę. Niestety jej życie nie do końca toczy się według tego jak sobie to wyobrażała. Sztuka uczy nas, by kochać i doceniać swoich najbliższych, bo nic nie jest dane nam na zawsze. Nie chodzi o to by rezygnować ze swoich marzeń, ale o to by podążając za nimi, potrafić słuchać osób, które nas kochają i poskramiać swój egoizm. Jest to bardzo dobra propozycja nie tylko na Wielki Post na każdy czas, byśmy potrafili zastanowić się nad tym ile w nas egoizmu, myślenia o sobie, a ile miłości do drugich.
 3. W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, serdecznie zapraszamy na jubileuszową, 40. Pielgrzymkę Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę w sobotę 21 marca 2020 r. , pod hasłem „Każdy człowiek ma prawo do życia. Bez wyjątków!”.
 4. Już od piątku 28.02 w kinach zagości „Najświętsze Serce” – pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym. „Nic stosowniejszego nie mogliście podjąć celem naprawienia zła naszych czasów” – napisał papież Benedykt XV, po tym jak Polacy oddali się Sercu Jezusowemu w 1920 roku na Jasnej Górze w czasie, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy. Jako księża sercanie w sposób szczególny zachęcamy do wybrania sie całymi rodzinami na ten film.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy „Jak skutecznie walczyć z pokusami”. W Niedzieli artykuł „Kocham choć nie mam już siły -osoby starsze w centrum uwagi „.
 6. Komunikat Episkopatu Polski.