Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Zwykła 14 Lutego 2021 r.


Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela Zwykła

14 Lutego 2021 r.

 

 1. Dziś VI Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 zapraszamy na Nieszpory. W przyszłą niedzielę Msza św. popołudniowa o godz. 1700. a o godz. 1615 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. Dziś rozpoczynamy w Kościele Katolickim 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys” oraz kwartalne dni o ducha pokuty. Może warto zrobić dobre postanowienie wielkopostne i odmówić sobie spożywania alkoholu przez okres Wielkiego Postu.
 3. W parafiach, w których pracują Księża Sercanie wtorek przed Popielcem jest dniem Wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata. O godz. 700 Msza św., a potem Adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 1700. Kolejność Adoracji przez poszczególne grupy podana jest także w gablocie. Można już w tym dniu podjąć post i ofiarować go Jezusowi jako wynagrodzenie za grzechy swoje i najbliższych.
 4. W Środę Popielcową rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu i Komunii św. Wielkanocnej. Jest to czas, który ma nas przygotować na godne przeżywanie największych tajemnic naszej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W Środę Popielcową posypanie głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty i nawrócenia. Msze św. o godz. 700, dodatkowa o godz. 900 i 1700. W tym dniu obowiązuje post ścisły ilościowy dla osób między 18 a 60 rokiem życia: trzy posiłki – dwa lekkie i jeden do syta oraz jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia. Składka przeznaczona będzie na cele charytatywne. Początek Kwartalnych Dni Modlitw o ducha pokuty.
 5. Codziennie Msza św. o godz. 700 i o 1700. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1630 a po niej msza św.
 6. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
 • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1530
 • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1630, po niej Msza św.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615, po nich Msza św. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • RSM w piątek o 1900 na plebanii.
 • Uczniowie przygotowujący sie do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej w sobotę: z klasy 3A o 900, uczniowie klasy 3B o godz. 1030 na plebanii.
 1. Dom Kultury w Binczarowej zaprasza osoby chętne do nauki gry na trąbce, klarnecie i pianinie. Zgłoszenia przyjmuje p. Anna Radzik.
 2. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Binczarowej informuje, że od 16 lutego do 26 lutego 2021 roku, trwa rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022. W tym terminie należy dostarczyć do sekretariatu szkoły wypełniony wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola. Wnioski do pobrania ze strony internetowej lub do odbioru w sekretariacie, codziennie w godzinach pracy sekretariatu.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy „Jak dobrze zacząć Wielki Post – po co popiół i dlaczego post jest lepszy od karnawału” oraz „Najpiękniejsza historia miłości czyli biblijne Love Story”. W Niedzieli artykuł „Wielki Post w praktyce a nie w teorii”.