Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkanocna Uroczystość Odpustowa ku czci św. Stanisława BM 09 maja 2021 r.


Ogłoszenia Parafialne

 VI Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Odpustowa

ku czci św. Stanisława BM

09 maja 2021 r.

 

 

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława BM. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe. Uroczystej sumie o godz. 1000 będzie przewodniczył ks. Dr Marcin Kokoszka Ekonom diecezji tarnowskiej. Podczas sumy nastąpi poświęcenie kaplicy przedpogrzebowej. Pomysł powstania kaplicy zrodził się z pojedynczych głosów parafian, mówiących o potrzebie kaplicy w naszej parafii. Powstała ona wg projektu p. Marka Fijałkowskiego. Głównym nadzorcą realizowanego projektu kaplicy przedpogrzebowej jest p. Stanisław Gruca. Wykonawcą projektu są p. Stanisław i Adam Gruca z Firmą. Po sumie procesja wokół kościoła. Procesja składająca się z Liturgicznej Służby Ołtarza, dzieci sypiących kwiaty, chłopców z dzwoneczkami, Paniami z Feletronami, Pocztami Sztandarowymi oraz księżmi z Najświętszym Sakramentem wyruszy od kaplicy przedpogrzebowej. Pozostali wierni uczestniczą w miarę możliwości ustawiając się wzdłuż drogi do kościoła, lub pozostając na miejscu. Powrót procesji i błogosławieństwo wiernych i całej parafii nastąpi w miejscu odprawiania mszy św. przy kaplicy przedpogrzebowej. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i uświetnienie uroczystości odpustowej: ks. Grzegorzowi, LSO, p. Organiście, „chórowi Misericordie”, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym, pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, Gościom i Wam, drodzy parafianie za liczny udział i wspólną modlitwę. Nasza parafia posiada relikwie Św. Stanisława BM jednak z racji Covidowych nie będzie możliwości ucałowania relikwii.
 2. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o urodzaje. Z tej racji w poniedziałek 10.05 przy kaplicy „Na Dzile” o godz. 17:30 zostanie odśpiewana majówka a po niej odprawiona msza św. W kościele zostanie także odprawione nabożeństwo majowe i odprawiona msza św.
 3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
 • w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
 • w piątek – święto Św. Macieja Apostoła. Rozpoczynamy także nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • w niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy także Św. Andrzeja Bobolę patrona Polski, jest to także dzień imienin bpa tarnowskiego, † Andrzeja Jeża, pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o pasterzu naszej diecezji.
 1. W tygodniu spotkania grup:
 • Aspiranci z klas 3 w poniedziałek o 1530 w kościele.
 • Aspiranci z klasy 4 w poniedziałek o 1630 w kościele.
 • Ministranci we wtorek o 1630 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o 1530 na plebanii.
 • Lektorzy w czwartek o 1630 w kościele.
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o 1900 na plebanii.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800wg nowego rozporządzenia od 03.05.2021 w naszym kościele po przeliczeniu może to być tylko 16 osób. Nabożeństwo majowe o 1730. Prosimy dzieci o wykonanie serduszek z imieniem, nazwiskiem i klasą, spośród których codziennie będziemy losować figurki Matki Bożej. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie w naszym kościele, a wszędzie tam gdzie jest to praktykowane do zbierania się przy kapliczkach domowych i przydrożnych i odmawiania litanii Loretańskiej całymi rodzinami.
 2. Podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 można skorzystać z sakramentu spowiedzi. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy o przykazaniu zobowiązującym katolików do spowiedzi i przyjęcia komunii św. Wielkanocnej. Okres Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, która wypada 30 maja.
 3. W sobotę 15.05 w naszym Misyjnym Seminarium w Stadnikach odbędą się święcenia kapłańskie. Jeden diakon przyjmie święcenia kapłańskie a trzech kleryków przyjmie święcenia diakonatu. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.
 4. W tym tygodniu swoje spotkania formacyjne mają kandydaci do bierzmowania z klas 7. Kl. 7a w środę , klasa 7b w czwartek. Spotkania odbywają się w salce na plebanii o godz. 1845.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.