Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkanocna 17 maja 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela Wielkanocna 17 maja 2020 r.

 

 1. Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 nabożeństwo majowe. Zachęcamy do duchowego przeżywania uroczystości wśród najbliższych łącząc się w modlitwie za pomocą transmisji telewizyjnych i internetowych.
 2. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencjewg nowego rozporządzenia w naszym kościele po przeliczeniu może to być tylko 25 osób (powierzchnia kościoła ~245 m2  – 1 osoba na 15 m2).
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.
 • w środę – św. Bernardyna ze Sieny.
 • w czwartek – wspomnienie św. Krzysztofa Męczennika i Towarzyszy
 • w piątek – wspomnienie św. Rity z Cascii. Rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 1. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo majowe o godz. 1730. Ze względu na epidemię zachęcamy do zbierania się przy swoich domowych kapliczkach i odmawiania litanii Loretańskiej całymi rodzinami.
 2. Podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 księża będą dyżurować w konfesjonale i można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Przypominamy o przykazaniu zobowiązującym katolików do spowiedzi i przyjęcia komunii św. Wielkanocnej. Okres Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, która wypada w tym roku 7 czerwca.
 3. Przypominamy, że zgodnie z przepisami państwowymi wszyscy uczestnicy mszy św. i nabożeństw poza księżmi powinni mieć zasłonięte usta i nos.
 4. We sobotę 16 maja w naszym Sercańskim Wyższym Seminarium Misyjnym w Stadnikach został wyświęcony jeden ksiądz i jeden diakon. Módlmy się w naszych wspólnych i osobistych modlitwach o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 5. Rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje. We wtorek 19.05 o godz. 1700 „Pod Dziłem” zaśpiewamy majówkę a potem msza św.
 6. Termin I Komunii Św. w naszej parafii w porozumieniu z rodzicami został ustalony na 27 i 28 czerwca.
 7. Przyszła niedzielą jest Niedzielą Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej,: Gość Niedzielny, NIEDZIELA a dla dzieci: Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.