Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Zwykła 07 Lutego 2021 r.   Ostatnio zaktualizowane!


Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Zwykła

07 Lutego 2021 r.

 

 1. Dziś V Niedziela Zwykła, jest to także pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 700, a dla Róży bł. Karoliny po Mszy św. o godz. 1100. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 zapraszamy na Nieszpory. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • w środę – św. Scholastyki.
 • w czwartek – 11.02. przeżywamy w Kościele Katolickim 29. Światowy Dzień Chorego, którego mottem są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście”. Z tej okazji zapraszamy na mszę św. o godz. 1000 wszystkie osoby chore i cieleśnie i duchowo, starsze, niepełnosprawne, osoby pracujące w służbie zdrowia, opiekujące się chorymi. Pomóżmy dotrzeć tym, którzy mają trudności w samodzielnym poruszaniu się. W trakcie mszy św. nastąpi sakrament namaszczenia chorych.
 • w piątek – święto św. Cyryla i Metodego patronów Europy
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1630 a po niej msza św. ogodz. 1700.
 2. W tym tygodniu nie będzie jeszcze spotkania grup parafialnych.
 3. 02 tj w tak zwany Tłusty Czwartek będzie można zaopatrzyć się w szkole w pyszne pączki. Organizatorem inicjatywy jest Rada Rodziców wraz z dyrektorem szkoły i gronem pedagogicznym. Cały dochód będzie przeznaczony na wyposażenie nowego segmentu szkoły. Pączki można kupować już od godziny 730 aż do ostatniego pączka.
 4. Dom Kultury w Binczarowej organizuje zajęcia umuzykalniające oparte na nauce i doskonaleniu śpiewu dla osób w każdym wieku. Chętne osoby zostaną podzielone na grupy wokalne wg wieku. Zajęcia poprowadzi osoba z wykształceniem muzycznym, w ustalonych dniach tygodnia. Zajęcia obejmują także ćwiczenia oddechu, dykcji i rozwijania poczucia rytmu. Liczymy na zgłaszanie się chłopięcych i męskich głosów. Spotkanie organizacyjne w środę w trzech turach:
 • Najmłodsi do kl. 3godz. 1700. Od kl. 4 do młodzieży ze szkół średnich włącznie 1800 oraz Dorośli godz. 1900
 1. Spotkanie Zastępu ś. Michała Archanioła w sobotę po mszy św. porannej.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym: „Kto jest Panem życia” oraz „Co mówi Konstytucja o życiu człowieka i o czym przypomniał Trybunał Konstytucyjny”. W Niedzieli „Czy wierzysz – jakie warunki stawia Kościół katolicki kandydatom do bierzmowania” oraz „Dlaczego młodzi ludzie są tak agresywni”. Proponujemy także prasę dla najmłodszych.