Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkiego Postu 29 Marca 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu

29 Marca 2020 r.

  1. Dziś Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencjetylko 5 osób, a więc prosimy o ustalenie wcześniej kto przyjdzie. Zachęcamy do uczestnictwa całymi rodzinami we mszach św. transmitowanych. Na stół nakryć biały obrus, postawić obraz, figurkę i krzyż a także zapalić świece.
  2. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu tradycyjnie zasłania się wszystkie krzyże aż do końca liturgii Wielkiego Piątku.
  3. Dzisiaj miały się rozpocząć parafialne rekolekcje. w związku z epidemią zostały odwołane, ale zachęcamy do poszukiwania i korzystania z rekolekcji internetowych. Można znaleźć odpowiednie nauki i całą rodziną o określonej godzinie wysłuchać Słowa Bożego. Zachęcamy do odwiedzania naszego sercańskiego profilu pl. Tam znajdziemy nie tylko homilie, ale także nauki rekolekcyjne i wiele ciekawych treści. Zapraszamy wszystkich parafian na codzienną modlitwę różańcową transmitowaną o 2030 z naszej kaplicy zakonnej.
  4. Zgodnie z wytycznymi ks. biskupa Andrzeja Jeża codziennie przed mszą św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i w tym czasie księża będą spowiadać. Nie będzie spowiedzi przedświątecznej w żadnej parafii, więc prosimy by nie odkładać jej na ostatnią chwilę.
  5. Codziennie Msza św. o godz. 700 i od poniedziałku zmiana, wieczorna msza o 1800. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1700, w tym czasie księża będą dyżurować w konfesjonale i można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Nie będzie odwiedzin chorych.
  6. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Obowiązują nas te same zasady uczestnictwa jak dotychczas – tylko 5 osób.
  7. Przebieg Uroczystości Wielkiego Tygodnia będzie podany w następnych ogłoszeniach zgodnie z wytycznymi jakie zarządzi Biskup Andrzej Jeż.
  8. W tygodniu nie będzie żadnych spotkań grup parafialnych.
  9. W kościele można nabywać baranki i paschalki wielkanocne w cenie 6 zł.
  10. Intencje mszalne.