Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkiego Postu 21 Marca 2021 r.


Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu

21 Marca 2021 r.

 

 

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu tradycyjnie zasłania się wszystkie krzyże aż do końca liturgii Wielkiego Piątku.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę 24.03 – przypada Dzień Misjonarzy Męczenników.
 • w czwartek 25.03 – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. w tym dniu można będzie dokonać Duchowej Adopcji. Duchowa Adopcja polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Jest to bezinteresowny i osobisty dar, który pomaga w szczególności ludziom młodym kształtować charakter, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa, uzdalniając ich do postrzegania miłości i daru płodności oczyma Boga. Formularze potrzebne do wypełnienia są do odebrania w zakrystii.
 • w piątek – Dzień Modlitw za Więźniów
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i o 1700. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu godz. 1630, podczas której można skorzystać z sakramentu spowiedzi. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 1630. Od przyszłego tygodnia tj. od 29.03 msze św. popołudniowe w tygodniu o godz. 1800 i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730. Świąteczne odwiedziny chorych w piątek 26.03 od godz. 900.
 2. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
 • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1530.
 • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1630, po niej Msza św.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615, po nich Msza św.
 1. W tygodniu nie będzie żadnych spotkań grup parafialnych. Odbędzie się tylko spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła w sobotę po porannej mszy św.
 2. Szkolne Koło Caritas pragnie włączyć się w ogólnopolską akcję Fundacji Małych Stópek i Caritas: mającego na celu Wielkopostnego wsparcia Domów Pomocy Społecznej i Placówek opiekujących się osobami z niepełnosprawnością. W sobotę 27.03 każdy robiący zakupy w naszych Binczarowskich sklepach będzie mógł wesprzeć tę akcje. Młodzież stojąca przez całą sobotę w sklepie będzie informowała, że podczas robienia zakupów dla siebie, będzie można kupić dodatkowy produkt chemiczny, spożywczy lub złożyć datek pieniężny na ten cel. Już dziś z serca wszystkim dziękujemy za włączenie się i każde wsparcie.
 3. Przed kościołem można jeszcze nabyć świąteczne znicze na groby naszych bliskich zmarłych. Pozostało ich już niewiele i zachęcamy do włączenia się w zakup aby wesprzeć działania charytatywne, w które angażuje się Szkolne Koło Caritas.
 4. W związku z zakazem organizowania zgromadzeń publicznych nie odbędzie się nasza coroczna droga Krzyżowa przez Binczarową.
 5. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Przed Sumą o godz. 1100 poświęcenie palm i uroczysta procesja. Prosimy o gromadzenie się przed kościołem. Po Mszy św. będzie przeprowadzony konkurs plastyczny palm.
 6. Dom Kultury zaprasza we wtorek na godz. 1900 na zajęcia umuzykalniające dla kobiet i mężczyzn do chóru lub zespołu ludowego. Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie Facebookowej Domu Kultury lub u p. Anny Radzik.
 7. Przyszła niedziela jest niedzielą Synodalną, spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego po mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.
 8. Taca z Niedzieli Palmowej będzie przeznaczona na seminarium jako jałmużna wielkopostna.
 9. Witamy w naszej parafii ks. Franciszka Wielguta SCJ, byłego wikariusza naszej parafii, który obecnie pełni funkcję ojca duchownego dla kleryków w Misyjnym Seminarium w Stadnikach, jest także rekolekcjonistą młodzieżowym oraz odpowiedzialnym za powołania do Zgromadzenia Księży Sercanów.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym „Dlaczego młodzi ludzie odchodzą od wiary”. W Niedzieli „Znak sprzeciwu – Czy w Polsce prześladuje się katolików?”.