Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24 Maja 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24 Maja 2020 r.

 

 1. Dziś niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100, 1700. O godz. 1630 nabożeństwo majowe.
 2. Nadal obowiązuje nas stan epidemii, a także dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy św. Zachęcamy jednak by uczestniczyć we mszy św. w tygodniu. W niedzielę Trójcy Świętej 7 czerwca mija czas komunii św. wielkanocnej, do której jesteśmy zobowiązania na mocy 3 przykazania kościelnego.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msza św. popołudniowa zostanie odprawiona Przy Kapliczce na „Wielkim Lesie” o godz. 1500. Tam też odśpiewamy majówkę. Nie będzie w kościele Mszy św. popołudniowej o godzinie 1700.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w piątek – wspomnienie Urszuli Ledóchowskiej dziewicy.
 1. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i 1800. Nabożeństwo majowe o godz. 1730. Ze względu na epidemię zachęcamy do zbierania się przy swoich domowych kapliczkach i odmawiania litanii Loretańskiej całymi rodzinami.
 2. Spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się we wtorek o godz. 1900 w kościele.
 3. W związku z zarządzeniem bpa ordynariusza o przywróceniu spotkań formacyjnych kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klasy 8 SP odbędą swoje spotkanie formacyjne w kościele w środę o godz. 1900.
 4. Termin I Komunii Św. w naszej parafii w porozumieniu z rodzicami został ustalony na 27 i 28 czerwca.
 5. Termin sakramentu bierzmowania dla młodzieży naszej parafii został ustalony na 19 czerwca 2020r. o godz. 1600 w Grybowie.
 6. Przypominamy, że zgodnie z przepisami państwowymi wszyscy uczestnicy mszy św. i nabożeństw poza księżmi powinni mieć zasłonięte usta i nos.
 7. Lokalna Grupa „Korona Sądecka” informuje o możliwości pozyskania grantu do 30 tys. zł. dla organizacji pozarządowych. Szczegóły na stronie internetowej iw biurze LGD „Korona Sądecka”.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, NIedzieli, a dla najmłodszych Promyczek, Mały Promyczek i Mały Gość