Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Odpustowa ku czci św. Stanisława BM 10 maja 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Odpustowa ku czci św. Stanisława BM

10 maja 2019 r.

  1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława BM. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 Nabożeństwo Majowe. Za racji obowiązujących obostrzeń uroczystości odpustowych nie będzie w dotychczasowej formie. Zachęcamy do duchowego przeżywania uroczystości wśród najbliższych łącząc się w modlitwie za pomocą transmisji telewizyjnych i internetowych.
  2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
  • w czwartek – święto Św. Macieja Apostoła.
  • w sobotę – święto Św. Andrzeja Boboli patrona Polski, jest to także dzień imienin bpa tarnowskiego, † Andrzeja Jeża, pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o pasterzu naszej diecezji.
  1. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i 1800. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencjewg nowego rozporządzenia w naszym kościele po przeliczeniu może to być tylko 16 osób.
  2. Podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 księża będą dyżurować w konfesjonale i można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Przypominamy o przykazaniu zobowiązującym katolików do spowiedzi i przyjęcia komunii św. Wielkanocnej. Okres Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, która wypada 7 czerwca.
  3. Przypominamy, że zgodnie z przepisami państwowymi wszyscy uczestnicy mszy św. i nabożeństw poza księżmi powinni mieć zasłonięte usta i nos.
  4. Ze względu na epidemię zachęcamy do zbierania się przy swoich domowych kapliczkach i odmawiania litanii Loretańskiej całymi rodzinami.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dla najmłodszych jest najnowszy nr Promyczka Dobra i Małego Promyczka.