Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Najświętszej Trójcy 30 Maja 2021 r.


Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy

30 Maja 2021 r.

 

 

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św. o godz. 700, 915, 1100. Msza św. popołudniowa zostanie odprawiona Przy Kapliczce na „Wielkim Lesie” o godz. 1500. Tam też odśpiewamy majówkę. Nie będzie w kościele Mszy św. popołudniowej o godzinie 1700. Tradycyjnie w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii św. Wielkanocnej.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – święto Nawiedzenie NMP. Jest to także ostatni dzień nabożeństw majowych.
 • we wtorek – wspomnienie św. Justyna Męczennika. Jest to także Dzień Dziecka zapraszamy na mszę św. o godz. 1800 z udzieleniem błogosławieństwa małym dzieciom. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 1730. Jako księża Sercanie pracujący na tej parafii zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa wszystkich parafian.
 1. 03 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, w tym roku w kierunku dolnej części parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz przy domu pp. Teresy i Józefa Sekułów, II ołtarz przy domu pp. Bożeny i Jana Gruców, III ołtarz przy kapliczce naprzeciw pp. Józefy i Emila Sekułów, IV ołtarz przy kaplicy przedpogrzebowej, ten ołtarz przygotowuje młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania. Do ubierania pozostałych ołtarzy prosimy o włączenie się wszystkich sąsiadów.

Po Uroczystej Sumie udamy się w procesji eucharystycznej, na którą prosimy przygotować feretrony, strażaków prosimy o pomoc w organizacji ruchu drogowego i zapewnieniu bezpieczeństwa, zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, a także dzieci z klas 4 przeżywających Rocznicę Komunii Św. Prosimy o liczny udział Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej i młodzież bierzmowaną, kandydatów z kl. 6 i 7. Ruch Sercańskiej Młodzieży. O niesienie feretronów prosimy następujące grupy. (Lista).

Składka z tego dnia zostanie przeznaczona na cele charytatywne i hospicja.

 1. We wtorek 01.06 o godz. 630 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła w kościele.
 2. Od piątku 04.06 do czwartku 10.06 Oktawa Bożego Ciała. Codziennie o 1730 Procesja. Po Procesji ciąg dalszy nabożeństwa czerwcowego. Podczas Procesji odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W tym tygodniu przypada I. Czwartek, Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1700 we wtorek, środę i piątek od godz. 1700. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 900.
 4. W przyszłą niedzielę tj. 6.06 obchodzimy w Polsce Dzień Dziękczynienia. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, zmiana tajemnic Różańca po mszy św. o godz. 700 i 1100.
 5. W tygodniu spotkanie grup:
 • Aspiranci z kl. 3 w poniedziałek o godz. 1500 w kościele.
 • Aspiranci z kl. 4 w poniedziałek o godz. 1600 w kościele.
 • Ministranci we wtorek o 1500 w kościele.
 • RSM w piątek o godz. 1900 na plebanii.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli,  dla najmłodszych Mały Gość a także Promyczek Dobra.

Dodaj komentarz