Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 11 Czerwca 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Najświętszego

Ciała i Krwi Pańskiej

11 Czerwca 2020 r.

 

  1. Dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana potocznie Bożym Ciałem. Wyznajemy wiarę w rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa pod postacią Chleba. Nieść Go będziemy w monstrancji, ale również w naszych sercach, do których przyjęliśmy go, przygotowawszy je przez spowiedź.
  2. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Nie będzie dziś nabożeństwa czerwcowego o 1630. Ofiary składane dziś na tace zostaną przeznaczone na hospicja i wybrane dzieła charytatywne. Jak wiemy w klasztorze w Tuchowie siostry pomagające w DPSie zostały zarażone koronawirusem. W prowadzonym przez nie DPSie przebywają też członkowie rodzin z naszej parafii. Siostry proszą o każdą pomoc. Jako parafia chcemy także pomóc. Będziemy prowadzili zbiórkę maseczek, rękawic, środków do dezynfekcji a także żywności stałej.

Zgodnie z zaleceniem biskupa Ordynariusza nie będzie tradycyjnej procesji do Czterech Ołtarzy lecz po każdej mszy św. odbędzie się procesja wokół kościoła. Procesja będzie bez feletronów, sztandarów i poduszek. Potrzebni będą 4 mężczyźni do niesienia baldachimu po każdej mszy św.

Od piątku 12 czerwca do czwartku 18 czerwca Oktawa Bożego Ciała. Codziennie o 1730 Procesja. Po Procesji ciąg dalszy nabożeństwa czerwcowego. Podczas Procesji odśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kolejne dni oktawy odbędzie się indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem poszczególnych rodzin. Dlatego zapraszamy w kolejne dni mieszkańców poszczególnych  części parafii:

  • piątek 12.06 Kawiory całość
  • poniedziałek 15.06 od Kościoła w dół w stronę Florynki
  • wtorek 16.06 od Kościoła /po tej samej stronie/ w górę w stronę Boguszy
  • środa 17.06 od Kościoła /po przeciwległej stronie/ w górę w stronę Boguszy
  • w czwartek 18.06 Zawodzie całość