Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej 31 Maja 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej

31 Maja 2018 r.

 

 1. Dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana potocznie Bożym Ciałem. Zabieramy dziś na ulice Jezusa Chrystusa pod postacią Chleba, by wyznać wiarę w jego prawdziwą obecność pod postaciami chleba i wina. Nieść Go będziemy w monstrancji, ale również w naszych sercach, do których przyjęliśmy go, przygotowawszy je przez spowiedź.
 2. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1700. Nie będzie dziś nabożeństwa czerwcowego. Ofiary składane dziś na tace zostaną przeznaczone na hospicja i wybrane dzieła charytatywne.
 3. Przez cały tydzień, podczas tzw. Oktawy będziemy iść w procesji wokół kościoła, aby utrwalić w naszych sercach tę wiarę. Procesja będzie ruszać codziennie o 1730. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, aby uczestniczyli w procesjach przez całą Oktawę.
 4. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia procesji Bożego Ciała. Najpierw wszystkim trudzącym się przygotowaniem ołtarzy na Boże Ciało, strażakom za udział
  i zabezpieczenie procesji na całej trasie. Wszystkim niosącym baldachim, feretrony i sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym dzwonkami, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła p. Bogumile oraz osobom, pomagającym w pracach. Cały trud jest wyznaniem wiary w żywą obecność Jezusa pod postaciami chleba i wina.
 5. Porządek procesji:
 6. krzyż i akolitki
 7. sztandary, poduszki, feretrony
 8. ministranci, lektorzy
 9. dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami
 10. baldachim z Najświętszym Sakramentem
 11. wszyscy pozostali………………..