Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata Niedziela Synodalna 22 Listopada 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Niedziela  Synodalna

22 Listopada 2020 r.

 

 1. Dziś ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 nieszpory z wypominkami za zmarłych. W parafii ponawiamy Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Za odmówienie dziś przed Najświętszym Sakramentem Litanii do Serca Jezusowego i Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego można zyskać odpust zupełny.
 2. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1700, w dni powszednie będą po niej nabożeństwa wypominkowe. W niedzielę wypominki z nieszporami za zmarłych o 1530. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencjewg rozporządzenia w naszym kościele po przeliczeniu może to być tylko 16 osób (powierzchnia kościoła ~245 m2  – 1 osoba na 15 m2).
 3. W tym tygodniu nie będzie żadnych spotkań grup parafialnych.
 4. W liturgii obchodzimy:
 • we wtorek – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
 • w środę – św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
 • w sobotę – wspomnienie św. Zdzisławy. Jest to jednocześnie dzień imienin Księdza Proboszcza. Mszę św. imieninową czcigodny Solenizant odprawi w tym dniu o godz. 1700. Jest to także 11 Rocznica Święceń Biskupich †Andrzeja Jeża, bpa tarnowskiego. Msza św. w intencji Ordynariusza naszej diecezji zostanie odprawiona rano o godz. 700.
 1. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla obchodzimy święto Patronalne LSO. Bóg zapłać Liturgicznej Służbie Ołtarza za całoroczny trud dbania o piękno liturgii w naszej parafii i codzienną służbę, zwłaszcza ministrantów i aspirantów, Liczymy, że ich poświęcenie będzie rosło. Dziękujemy także wam, rodzicom za dopingowanie i wspieranie dzieci w służbie przy ołtarzu. W tym roku przyjęcie kandydatów, ministrantów i lektorów oraz dziewczynek do scholki „Boże Nutki” odbędzie się w innym terminie.
 2. W środę po mszy św. porannej spotkanie Zastępu Św. Michała Archanioła.
 3. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu, na mszy św. o godz. 700 poświęcimy Opłatki na Wigilijny stół.
 4. Dom Kultury w Binczarowej zaprasza do udziału w konkursie Bożonarodzeniowym, który polega na wykonaniu tradycyjnych ozdób świątecznych przez całe rodziny. Konkurs trwa do 18.12.2020r. Organizowany jest również IV Gminny Konkurs Plastyczny na Szopkę Bożonarodzeniową. Szopki można składać w Domu Kultury w Binczarowej. Zachęcamy do udziału najmłodszych jak i starszych uczestników.
 5. Fundacja Orszaku Trzech Króli organizuje Konkurs „Głosuj na wielbłąda” i wygraj kolorowy Orszak. Do wygrania m. in. strój wielbłąda, pakiet rekwizytów dla danej miejscowości i inne cenne nagrody. Głosowanie odbywa się na stronie internetowej orszak.org, należy podać miejscowość i swojego maila. Więcej informacji na stronie Facebookowej GOK Filia w Binczarowej.
 6. W przyszłą niedzielę po mszy św. wieczornej na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Obecność obowiązkowa.
 7. Przypominamy, o obowiązku zakrywania twarzy i nosa.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. „Pytania o miłość – bywa że miłość boli ale na końcu czasów Bóg zapyta właśnie o nią”,oraz „Prawda wyzwala” czyli dlaczego trwa atak na osobę św. Jana Pawła II. W Niedzieli artykuł „Nieudany atak – watykański raport mówi, że Jan Paweł II został oszukany”.