Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zesłania Ducha Świętego 31 Maja 2020 r.   Ostatnio zaktualizowane!


Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

31 Maja 2020 r.

 1. Msze św. dzisiaj o godz. 700, 915, 1100. Msza św. popołudniowa zostanie odprawiona Przy Kapliczce na „Wielkim Lesie” o godz. 1500. Tam też odśpiewamy majówkę. Nie będzie w kościele Mszy św. popołudniowej o godzinie 1700. Dziś kończy się święty Okres Wielkanocny, a rozpoczyna Okres Zwykły. Czas Komunii św. Wielkanocnej, do której przyjęcia jesteśmy zobowiązani na mocy 3. przykazania kościelnego trwa do przyszłej niedzieli.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700 i 1800.
 • w środę – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.
 • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to również I Czwartek Miesiąca.
 • w piątek – św. Bonifacego bp i męczennika. Jest to również I Piątek Miesiąca.
 • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Będziemy wówczas przeżywać jako Dzień Dziękczynienia w Polsce.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 1730, w niedzielę o 1630. Jako księża Sercanie pracujący na tej parafii zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa wszystkich parafian.
 2. We wtorek zapraszamy na godz. 630 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 3. We wtorek po mszy św. wieczornej w kościele spotkanie rodziców młodzieży z kl. 8 przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. W tym tygodniu przypada I. Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1700 w środę czwartek i piątek. Przypominamy że 7 czerwca kończy się okres zobowiązujący każdego katolika na mocy 3 przykazania kościelnego do spowiedzi i komunii św. Wielkanocnej. Odwiedziny chorych w I Piątek od godz. 900.
 5. Termin I Komunii Św. w naszej parafii w porozumieniu z rodzicami został ustalony na 27 i 28 czerwca.
 6. Termin sakramentu bierzmowania dla młodzieży naszej parafii został ustalony na 19 czerwca 2020r. o godz. 1800 w Kąclowej.
 7. Przypominamy, że zgodnie z przepisami państwowymi wszyscy uczestnicy mszy św. i nabożeństw poza księżmi powinni mieć zasłonięte usta i nos.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: tygodnik Gość Niedzielny, nowy tygodnik NIEDZIELA a dla dzieci: Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.