Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zesłania Ducha Świętego 23 Maja 2021 r.


Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

23 Maja 2021 r.

 

 1. Msze św. dzisiaj o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Dziś kończy się święty Okres Wielkanocny, a rozpoczyna Okres Zwykły. Czas Komunii św. Wielkanocnej, do której przyjęcia jesteśmy zobowiązani na mocy 3. przykazania kościelnego trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli do 30 maja.
 2. W uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława BM poświęciliśmy Kaplicę Przedpogrzebową. Trwają jeszcze prace związane z nagłośnieniem. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na budowę kaplicy. Bóg zapłać p. Karolowi Radziakowi za wykonanie fragmentu więźby dachowej. Bóg zapłać p. Tomaszowi i Bogdanowi Kmak za ziemię, jej rozplantowanie i posianie trawy. Bóg zapłać Adrianowi Grucy i Adrianowi Krężlowi za pomoc w położeniu kamienia, kory i posadzenie krzewów oraz Sebastianowi i Karolowi Chełmeckiemu za posprzątanie śmieci na cmentarzu i inne prace przy plebanii.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700 i 1800. Jest to także Dzień modlitw za Kościół w Chinach.
 • w środę –św. Filipa Nereusza. W ten dzień wypada także Dzień Matki. Zapraszamy wszystkich na mszę św. o godz. 1800 Niech nasz udział w tej Mszy św. będzie wyrazem dziękczynienia za wszelkie dobro, jakie od nich otrzymujemy.
 • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. o godz. 700 i 1800.
 • w sobotę – św. Urszuli Ledóchwskiej.
 1. W tygodniu spotkanie grup:
 • Aspiranci z klas 3 w poniedziałek o 1530 w kościele.
 • Aspiranci z klasy 4 w poniedziałek o 1630 w kościele.
 • Ministranci we wtorek o 1600 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryjna w środę o 1500 na plebanii.
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o 1900 na plebanii.
 1. Spotkanie Rodziców dzieci z klasy 4 czyli Rocznicowych odbędzie się w poniedziałek o godz. 1845 w kościele.
 2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msza św. popołudniowa zostanie odprawiona Przy Kapliczce na „Wielkim Lesie” o godz. 1500. Tam też odśpiewamy majówkę. Nie będzie w kościele Mszy św. popołudniowej o godzinie 1700.
 3. 03 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, w tym roku w kierunku dolnej części parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz przy domu pp. Teresy i Józefa Sekułów, II ołtarz przy domu pp. Bożeny i Jana Gruców, III ołtarz przy kapliczce naprzeciw pp. Józefy i Emila Sekułów, IV ołtarz przy kaplicy przedpogrzebowej, ten ołtarz przygotowuje młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania. Do ubierania pozostałych ołtarzy prosimy o włączenie się wszystkich sąsiadów.
 4. W niedzielę 06.06 po mszy św. o godz. 1700 na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Obecność obowiązkowa.
 5. Lokalna Grupa Działania „Korona Sądecka” zachęca do oddawania głosów na inicjatywę Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego pt.: Budujmy Wspólną Tożsamość. Więcej informacji w gablocie.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: tygodnik Gość Niedzielny, nowy tygodnik NIEDZIELA a dla dzieci: Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.

Dodaj komentarz