Ogłoszenia Parafialne Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego 04 Kwietnia 2021 r.


Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Wielkanocna
Zmartwychwstania Pańskiego

04 Kwietnia 2021 r.

 

  1. Dziś Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100 dodatkowa msza św. o godz. 1215 i o 1700. Dziś Pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 700 i o 1100. Po każdej mszy św. można jeszcze nabyć lampiony wielkanocne, których zostało jeszcze kilka, na groby naszych bliskich zmarłych i w ten sposób wesprzeć działalność charytatywną Szkolnego Koła Caritas.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Przede wszystkim księżom Kazimierzowi i Grzegorzowi za duchowe przygotowanie Was wszystkich przez sakrament spowiedzi przez cały Wielki Post. Pani Bogumile za codzienną, a w tych dniach wzmożoną troskę o naszą parafialną świątynię. P. Annie Sekule i p. Annie Ligęzce, które zaangażowały się w piękne przygotowanie Kaplicy Adoracji i Grobu Pańskiego i tak pięknie przystroiły kwiatami Grób Pański i naszą świątynię. Ks. Grzegorzowi i Służbie Liturgicznej, za przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego i dyżury przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Panu Organiście za prowadzenie śpiewu. Scholii Młodzieżowej Adonai za śpiew w czasie Triduum. Strażakom za pełnienie warty przy Grobie Pańskim. I Wam, Drodzy Goście i Parafianie, za odbytą spowiedź, wspólną modlitwę i liczny, mimo pandemii i panujących obostrzeń, udział w Ceremoniach Triduum Paschalnego.
  3. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkiej Nocy. W poniedziałek, w pierwszy dzień Oktawy Wielkanocnej, tradycyjnie w Polsce obchodzonym jako Drugi Dzień Świąt, Msze św. w kościele o 700, 915, 1100 i dodatkowa msza św. o godz. 1215. Nie będzie Mszy o godzinie 1700. Taca tego dnia przeznaczona na KUL i UPJPII.
  4. Zachęcamy do łączenia się duchowo z tymi celebracjami za pośrednictwem różnego rodzaju transmisji. Miejmy na uwadze troskę o dobro duchowe oraz zdrowie fizyczne zarówno wiernych, jak i duszpasterzy. Według nowego rozporządzenia wewnątrz świątyni może przebywać tylko 13 osób. Na czas udzielania komunii św. jeden z kapłanów będzie wychodził na zewnątrz kościoła. Podczas uczestnictwa w transmitowanej mszy św. na stół należy nakryć biały obrus, postawić obraz, figurkę i krzyż a także zapalić świece.
  5. W dni powszednie Oktawy Msza św. o godz. 700 i 1800, Nowenna do Bożego Miłosierdzia codziennie bezpośrednio po mszy św. porannej. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730.
  6. Przypominamy, że z racji Oktawy Wielkanocnej, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W przyszłą niedzielę święto Bożego Miłosierdzia. Na Mszę św. o godz. 1500 zapraszamy przedstawicieli Parafialnego Oddziału Caritas z okazji ich święta patronalnego. Najpierw będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio po niej Msza św. Rozpoczyna się 77. Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia są słowa: Czas Miłosierdzia. Po mszach świętych będzie zbierana ofiara do puszek na cele charytatywne.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 915 poświęcimy stroje komunijne dzieci z klas III. Prosimy o przyniesienie podpisanych strojów do kościoła w sobotę na godz. 900.
  9. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 1330, przez bpa Stanisława Salaterskiego zostanie udzielony w naszej parafii sakrament Bierzmowania młodzieży z 8 kl. SP. Z tej racji w sobotę 10.04 na mszy św. o godz. 1800 odbędzie się obrzęd wręczenia krzyży prze rodziców naszej młodzieży.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Na radosne Święta Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa pragniemy wyrazić nasze serdeczne życzenia:

Niech Zmartwychwstały Chrystus

napełnia Was prawdziwym pokojem, którego dzisiejszy, chory na Covid i inne dalekie od Boga moralne choroby świat dać nie może.

Niech daje siłę do pokonywania trudności i wszelkich lęków, o zdrowe i życie swoje i najbliższych, obdarzając wszelkimi potrzebnymi łaskami, błogosławieństwem, pokojem i wzajemną miłością.

Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem w Niedzielny Poranek Wielkanocny umacnia wiarę w Jego żywą obecność w naszym codziennym życiu, w Jego Słowie, w Sakramentach Świętych i zawsze prowadzi nas do spotkania z Nim w Eucharystii a przez Nią w drugim człowieku.

Błogosławionych Świąt i radosnego świętowania

życzą Wasi duszpasterze.