Ogłoszenia Parafialne Niedziela Chrztu Pańskiego 10 Stycznia 2021 r.


Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Chrztu Pańskiego

10 Stycznia 2021 r.

 

  1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Dziś wspominamy swój własny chrzest, który włączył nas we wspólnotę Kościoła. Msze św. o godz. 700, 915, 1100,1215 i 1600.
  2. W tygodniu Msza św. o godz. 700. W środę zapraszamy na nowennę o godz. 1630 po niej msza św. o godz. 1700.
  3. Ponieważ w tym roku niestety nie odwiedzą nas Kolędnicy Misyjni – jednak według zaleceń organizatorów dzieła Kolędników Misyjnych, dzieci wraz z ks. Grzegorzem będą zbierać ofiary do puszek po Mszach św. w dzisiejszą niedzielę 10.01 oraz w kolejną niedzielę 17.01. Zebrane w ten sposób ofiary przekażą na tegoroczny projekt Kolędników Misyjnych, który przeznaczony jest dla najmłodszych Masajów. To dzieci półkoczowniczego ludu afrykańskich wojowników, które od najmłodszych lat dla przeżycia muszą zajmować się wypasaniem zwierząt i zbieraniem miodu, ale bardzo często nie umieją nawet czytać i pisać. Nie są też objęte żadną opieką lekarską.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Judaizmu w Polsce.
  2. Od poniedziałku 11.01.2021, od rana w Binczarowej będą chodzić kominiarze. Swoją pracę rozpoczną od strony Boguszy po obu stronach drogi.
  3. Pamiętajmy o wciąż panującym rygorze sanitarnym i obowiązku zakrywania ust i nosa.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł „Św. Józef wychodzi z cienia” czyli Rok św. Józefa w trudnym czasie kryzysu. W Niedzieli artykuł: „Czy można odmówić chrztu św.?” oraz „Błogosławcie a nie złorzeczcie – o znaczeniu błogosławieństwa w codziennym życiu.