Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Zwykła Synodalna 31 Stycznia 2021 r.


Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Zwykła Synodalna

31 Stycznia 2021 r.

 

 1. Dziś 4 Niedziela Zwykła, w naszej diecezji jest to także Niedziela Synodalna. Obchodzimy także Światowy Dzień Chorych na Trąd. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O godz. 1530 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe.
 2. Miesiąc Luty jest tradycyjnie miesiącem modlitw za konających, pamiętajmy także o nawiedzaniu grobów naszych bliskich i modlitwie za nich.
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • We wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 700, 900, i 1700. Składka przeznaczona jest na zakony klauzurowe w diecezji. 02.02 to koniec tradycyjnego czasu kolędowego.
 • w środę – wspomnienie św. Błażeja. Na mszach o godz. 700 i o godz. 1700 błogosławieństwo świec i gardła.
 • w piątek – wspomnienie św. Agaty męczennicy. Na mszach o godz. 700 i o godz. 1700 poświęcenie chleba, wody i soli.
 • w sobotę – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy. To 5. Rocznica święceń biskupich bpa pomocniczego Leszka Leszkiewicza.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700, w środę o godz. 1630 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a o godz. 1700 Msza św.
 2. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W I Czwartek o godz. 1600 zapraszamy na Godzinę Świętą i adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a o godz. 1700 Msza św. W I Piątek Miesiąca Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego 1630. Spowiedź św. przed każdą mszą św. rano i wieczorem. Pamiętajmy o wciąż obowiązującym limicie osób w kościele, dlatego zachęcamy by spowiedź związaną z I Piątkiem i komunią św. wynagradzającą rozpocząć już od wtorku od godz. 1600. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 900.
 3. W tygodniu spotkania grup:
 • we wtorek Nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godz. 630.
 • w sobotę po mszy św. porannej odbędzie się spotkanie Zastępu Świętego Michała Archanioła.
 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 700, a dla Róży bł. Karoliny po Mszy św. o godz. 1100.
 2. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach
 3. W najbliższą sobotę tj. 6.02 o godz. 1300 w GOK – Filia w Binczarowej odbędzie się wstępne przesłuchanie osób chętnych do grania na skrzypcach lub akordeonie. Uruchamiana zostaje szkółka muzykowania ludowego. Przesłuchania dokona doświadczony instruktor i muzyk. Jeśli ktoś posiada instrument to prosimy o przyniesienie ze sobą. W celu zapewnienia przestrzegania reżimu sanitarnego prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się do p. Anny Radzik.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł „Dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn rezygnuje ze świata i zamykają się za kratami klasztorów klauzurowych” oraz „Czy młodzieży nie da się wychować – o świętych, którzy udowodnili, że to nie prawda”. W Niedzieli „Po co światu zakony” oraz „Podwójne święto – drugi dzień lutego””. W Promyczku dobra dla dzieci dodatek – breloczek.