Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare 22 Marca 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

22 Marca 2020 r.

 

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, nazywana Niedzielą Laetare – Radości. Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Publiczne Nabożeństwo Gorzkich Żali dekretem ks. biskupa Andrzeja Jeża zostaje zawieszone aż do odwołania.
 2. Rekolekcje parafialne w związku z epidemią koronawirusa zostają odwołane. Zgodnie z wytycznymi ks. biskupa Andrzeja Jeża codziennie pół godziny przed mszą św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i w tym czasie księża będą spowiadać. Nie będzie spowiedzi przedświątecznej w żadnej parafii, więc prosimy by nie odkładać na ostatnią chwilę. Nadal obowiązuje zakaz gromadzenia się powyżej 50 osób.
 3. Starajmy się o zachowywanie w kościele bezpiecznej odległości – czyli ok. 1,5 m – podczas sprawowanych Mszy św., jak i adoracji oraz w kolejce do komunii św. i konfesjonału.
 4. Codziennie Msza św. o godz. 700 o 1700. Od jutra, codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu godz. 1630, podczas której można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Od przyszłego tygodnia tj. od 30.03 msze św. popołudniowe w tygodniu o godz. 1800 i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę 25.03 Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. w tym można będzie dokonać Duchowej Adopcji. Duchowa Adopcja polega na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Jest to bezinteresowny i osobisty dar, który pomaga w szczególności ludziom młodym kształtować charakter, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa, uzdalniając ich do postrzegania miłości i daru płodności oczyma Boga. Formularze potrzebne do wypełnienia są do odebrania w zakrystii.
 • w czwartek Dzień Modlitw za Więźniów
 1. W związku z zakazem organizowania zgromadzeń publicznych nie odbędzie się nasza coroczna droga Krzyżowa przez Binczarową. Zachęcamy do przeżywania podczas transmisji TV, Internetowych i radiowych.
 2. W tym tygodniu nie będzie spotkań żadnych grup parafialnych.
 3. Komunikat od Sztabu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Grybowie. Nie będzie Mszy Świętej na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Przypominamy, że istotą EDK jest indywidualna, samotna wędrówka w nocy.  Na trasy można wyruszyć w dowolnym dniu w roku. Pakiety uczestnika zostały przygotowane i znajdują się za ławkami w Bazylice w Grybowie.
 4. Drodzy Czytelnicy „Gościa Niedzielnego”, informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika.
 5. Transmisji Mszy Świętych: Niedziela, 22 marca 2020 r.
 • 7:00 – TVP 1
 • 9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy
 • 9:30 – Telewizja TRWAM
 • 11:00 – TVP 1
 • 13:00 – TVP POLONIA