Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare 14 Marca 2021 r.


Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

14 Marca 2021 r.

 

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, nazywana Niedzielą Laetare czyli Niedzielą Radości. Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Dokładnie dziś, czyli 14 marca przypada 178. rocznica urodzin sługi Bożego O. Leona Jana DehonaZałożyciela Zgromadzenia Księży Sercanów. Tradycyjnie jest to dzień modlitw o beatyfikację O. Dehona oraz o dar powołań kapłańskich i zakonnych. Podczas całej niedzieli będziemy się modlić w tych intencjach. Z tej racji 21 marca w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Franciszka Wielguta SCJ wraz z klerykami z naszego Misyjnego Seminarium w Stadnikach. Na stoliku, z tyłu kościoła są do zabrania broszurki z teksami modlitwy o powołania kapłańskie.
 3. Dziś rozpoczniemy parafialne rekolekcje. Postarajmy się znaleźć czas, by były dla nas owocne i pełne Bożego błogosławieństwa. Módlmy się za ks. rekolekcjonistę i za całą naszą parafię. Nastąpiła zmiana rekolekcjonisty z powodu zarażenia się Covidem, dlatego polecamy modlitwę o powrót do zdrowia dla ks. Bogdana Kuty. Rekolekcje głosi Wikariusz z Florynki ks. Mariusz Wrzesiński SCJ. Z racji wciąż trwającej epidemii nie odbędą się w tym roku rekolekcje szkolne. Nauki rekolekcyjne dla dzieci ze szkoły podstawowej będą przeprowadzane w ramach katechezy szkolnej. Rekolekcyjna Spowiedź św. we wtorek rano od godz. 800 i popołudniu od godz. 1500 do godz. 1730.
 4. W ramach nabożeństw wielkopostnych sprawowane będą:
 • Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1530.
 • Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1630, po niej Msza św.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1615, po nich Msza św
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w piątek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 1. W tym tygodniu nie będzie spotkań żadnych grup parafialnych.
 2. Szkolne Koło Caritas pragnie włączyć się w ogólnopolską akcję Fundacji Małych Stópek i Caritas: mającego na celu Wielkopostnego wsparcia Domów Pomocy Społecznej i Placówek opiekujących się osobami z niepełnosprawnością. Przez dwie najbliższe soboty 20.03 i 27.03 każdy robiący zakupy w naszych Binczarowskich sklepach będzie mógł wesprzeć tę akcje. Młodzież stojąca przez całą sobotę w sklepie będzie informowała, że podczas robienia zakupów dla siebie,będzie można kupić dodatkowy produkt chemiczny, spożywczy lub złożyć datek pieniężny na ten cel. Już dziś z serca wszystkim dziękujemy za włączenie się i każde wsparcie.
 3. Od dziś można nabywać Baranki do wykorzystania na wielkanocnym stole oraz Paschaliki Wielkanocne, które można wykorzystać podczas Liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. To tradycyjna akcja Caritas „Wielkanocne Dzieło Caritas” w ramach naszego wsparcia najuboższych na Święta Wielkanocne. Ofiara za Baranka i za Paschalik to 6 zł.
 4. 03 tj. w środę będzie można zaopatrzyć się w szkole w palmy na niedzielę palmową oraz świąteczne stroiki. Organizatorem inicjatywy jest Rada Rodziców i grono pedagogiczne. Cały dochód będzie przeznaczony na wyposażenie nowego segmentu szkoły.
 5. Dom Kultury zaprasza wszystkie osoby do nauki śpiewu i gry na instrumentach ludowych w wyznaczone dni. Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie Facebookowej lub u p. Anny Radzik.
 6. W naszej parafii w Niedzielę Palmową zostanie przeprowadzony konkurs Palm. W związku z tym Dom Kultury zapraszam na warsztaty plastyczne w środę w godz. Od 1400 do 1800. Osoby zainteresowane proszone są o przyniesienie własnych materiałów i narzędzi.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym „Paradoks cierpiącego – rekolekcje z ks. Blachnickim” oraz Dodatek – magnes na lodówkę ze św. Józefem. Jest też Gość Extra w całości poświęcony osobie św. Józefa. W Niedzieli „Przemilczany Franciszek, czyli nikt i nic nie zastąpi rodziny”.