Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkanocna Niedziela Dobrego Pasterza 03 Maja 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkanocna

Niedziela Dobrego Pasterza

03 Maja 2020 r.

 

 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Zachęcamy całe rodziny do uczestnictwa w mszy św. transmitowanej. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencje, a więc prosimy o ustalenie wcześniej kto przyjdzie. Podczas uczestnictwa w transmitowanej mszy św. na stół należy nakryć biały obrus, postawić obraz, figurkę i krzyż a także zapalić świece.
 2. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się za siostry zakonne i księży pochodzących z naszej parafii oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 3. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i 1800. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencjewg nowego rozporządzenia w naszym kościele po przeliczeniu może to być tylko 16 osób (powierzchnia kościoła ~245 m2  – 1 osoba na 15 m2).
 4. Podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 księża będą dyżurować w konfesjonale i można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Przypominamy o przykazaniu zobowiązującym katolików do spowiedzi i przyjęcia komunii św. Wielkanocnej. Okres Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, która wypada 7 czerwca. Od godz. 1730 Nabożeństwo Majowe.
 5. Ze względu na epidemię zachęcamy do zbierania się przy swoich domowych kapliczkach i odmawiania litanii Loretańskiej całymi rodzinami. Przypominamy, że zgodnie z przepisami państwowymi wszyscy uczestnicy mszy św. i nabożeństw poza księżmi powinni mieć zasłonięte usta i nos.
 6. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – św. Floriana patrona Strażaków.
 • w środę – święto św. Filipa i Jakuba Apostołów.
 • w piątek – Uroczystość św. Stanisława BM, głównego Patrona Polski, diecezji tarnowskiej i naszej parafii. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 2. W odpuście Parafialnym wypadający w niedzielę 10.05 ze względów epidemii może uczestniczyć liczba osób jak w każdą inną niedzielę czyli tylko 16 i pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencje.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.