Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Adwentu 23 grudnia 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Adwentu

23 grudnia 2018 r.

 

 

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu, Msze św. o godz. 700, 915, 1100. Od 1400 do godz. 1600godz. odbędzie się przedświąteczna spowiedź w naszej parafii. O godz. 1600 Nowenna, po Nowennie msza św.
 2. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy w poniedziałek wieczerzą wigilijną. Niech nie zabraknie na stole świecy Caritas i poświęconych w kościele opłatków. Opłatki jeszcze do nabycia w zakrystii. Zachęcamy by ogień na stół wigilijny zapłonął od Betlejemskiego Światełka Pokoju, które można zabrać po mszy św. o 700. Później Światełko Betlejemskie można zabrać z plebanii. Pasterka w noc wigilijną o północy. Taca zbierana na Pasterce przeznaczona zostanie na Fundusz Obrony Życia.
 3. Dziś po mszy św. o godz. 1100 nastąpi wręczenie pamiątek dla dzieci uczestniczących w Roratach. 40 dzieci brało udział codziennie, a 56 przyniesiono niepełnych. Przy tej okazji dodamy, że w dziecięcych i młodzieżowych grupach parafialnych angażuje się około 125 dzieci z naszej parafii, tyle paczek rozdano na Mikołaja.
 4. Spotkanie Kolędników Misyjnych odbędzie się w poniedziałek o godz.1000 na plebanii. Jeśli jakieś dziecko chce wziąć udział można się jeszcze zapisać u ks. Grzegorza.
 5. W tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek 25.12 – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600.
 • w środę 12 – święto św. Szczepana, męczennika – Msze św. o godz. 700, 915 i 1100. Poświęcenie owsa na Mszy św. o godz. 700. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Nie będzie Mszy o 1600. Na Mszy o godz. 915 roześlemy Kolędników Misyjnych, którzy po południu zapukają do każdego domu, by głosić Boże Narodzenie i zbierać ofiary na misje. Prosimy o otwartość na tę coroczną inicjatywę i hojność serca.
 • w czwartek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na mszy św. o 700 nastąpi poświęcenie wina.
 • w piątek – święto św. Młodzianków, Męczenników. Na mszy św. o 700 nastąpi błogosławieństwo małych dzieci.
 • w niedzielę – święto Świętej Rodziny z Nazaretu.
 1. Przez okres wizyty duszpasterskiej Msza św. tylko o godz. 700
 2. W piątek 28.12 rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Kolędę będziemy rozpoczynać o godz. 9.00. Prosimy o przyjazd po księży na plebanię. W domach przygotujmy stół a na nim Krzyż, Pismo święte, świece oraz wodę święconą. Dzieci i młodzież szkolna niech przygotują zeszyty do katechezy. Kolęda jest okazją do spotkania się duszpasterzy z parafianami, do wspólnej modlitwy i rozmowy. Prosimy, zatem w miarę możliwości o obecność wszystkich domowników. Pod chórem znajduje się woda święcona, którą można zabrać do pokropienia naszych mieszkań. Plan Kolędy na najbliższe dni zostanie ogłoszony w święta.
 3. Duszpasterstwo Młodzieży Księży Sercanów organizuje rekolekcje „Narty z Jezusem”. Zachęcamy pełnoletnią młodzież chcącą spędzić sylwestra w górach na spotkanie Noworoczne. Termin 27.12 – 02.01 podczas którego organizowany jest kurs tańca, warsztaty muzyczne, zabawa sylwestrowa, pasterka na Rusinowej Polanie i wiele innych atrakcji. Więcej informacji u ks. Grzegorza.
 4. Dziś po mszach św. do południa oraz od godz. 1430 do 1600 w starej kwiaciarni przy kościele przeprowadzony zostanie Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez naszą młodzież we współpracy z Zastępem Św. Michała Archanioła. Będzie można nabyć: własnoręcznie robione ozdoby świąteczne, ciasta i chleb. Dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne m.in. na Dom Pomocy Społecznej oraz Hanię w akcji „Hania do Kochania”. Za otwarte i szlachetne serca oraz wsparcie z góry Bóg zapłać.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o tym, że „Syn Boga stał się człowiekiem, by człowieka pojednać z Bogiem” i „Radość nad Jaskinią, czyli co wiemy o Bożym Narodzeniu”. Cena świątecznego nr wynosi 8 zł. W NIedzieli płyta z kolędami Ryszarda Rynkowskiego. Cena świątecznego nr wynosi 10 zł.