Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Adwentu 22 grudnia 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Adwentu

22 grudnia 2019 r.

 

 1. Dziś IV Niedziela Adwentu, Msze św. o godz. 700, 915, 1100. Od 1400 do godz. 1600 odbędzie się przedświąteczna spowiedź w naszej parafii. O godz. 1600 Nowenna do Dzieciątka Jezus, po Nowennie Msza św.
 2. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy we wtorek wieczerzą wigilijną. Niech nie zabraknie na stole świecy Caritas i poświęconych w kościele opłatków. Opłatki jeszcze do nabycia w zakrystii. Zachęcamy by ogień na stół wigilijny zapłonął od Betlejemskiego Światełka Pokoju, które można zabrać we wtorek po mszy św. o 700. Później Światełko Betlejemskie można zabrać z plebanii. Rano o 630 nowenna do Dzieciątka Jezus potem o 700 msza Roratnia. Pasterka w noc wigilijną o północy. Taca zbierana na Pasterce przeznaczona zostanie na Fundusz Obrony Życia.
 3. Jutro w poniedziałek po Roratach nastąpi wręczenie pamiątek dla dzieci uczestniczących w Roratach. Prawie 50 najmłodszych dzieci przyniosło pełne plansze codziennego udział w Roratach, oprócz tego jeszcze 25 przyniesiono niepełnych plansz. Przy tej okazji dodamy, że w dziecięcych i młodzieżowych grupach parafialnych angażuje się około 140 dzieci z naszej parafii.
 4. W tygodniu obchodzimy:
 • w środę 25.12 – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600.
 • w czwartek 12 – święto św. Szczepana, męczennika – Msze św. o godz. 700, 915 i 1100. Poświęcenie owsa na Mszy św. o godz. 700. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Nie będzie Mszy o 1600. Na Mszy o godz. 915 roześlemy Kolędników Misyjnych, którzy od około godz. 1300 zapukają do każdego domu, by głosić Boże Narodzenie i zbierać ofiary na misje. Prosimy o otwartość na tę coroczną inicjatywę i hojność serca. Tabela z rozpisaniem w którą część parafii idzie dana grupa ze swoim opiekunem znajdują się w gablotach. Jeśli jakieś dziecko chce się jeszcze zapisać proszę się zgłosić do ks. Grzegorza.
 • w piątek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na mszy św. o 700 nastąpi poświęcenie wina.
 • w sobotę – święto św. Młodzianków, Męczenników. Na mszy św. o 700 nastąpi błogosławieństwo małych dzieci. Po mszy św. spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła.
 • w niedzielę – święto Świętej Rodziny z Nazaretu.
 1. W poniedziałek 23.12 o godz. 900 spotkanie scholki Boże Nutki.
 2. W piątek o godz. 1800 w Domu Kultury spotkanie wszystkich zaangażowanych w przygotowanie Orszaku Trzech Króli.
 3. Przez okres wizyty duszpasterskiej Msza św. tylko o godz. 700
 4. W sobotę 28.12 rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Kolędę będziemy rozpoczynać o godz. 9.00. Prosimy o przyjazd po księży na plebanię. W domach przygotujmy stół a na nim Krzyż, Pismo święte, świece oraz wodę święconą. Dzieci i młodzież szkolna niech przygotują zeszyty do katechezy. Kolęda jest okazją do spotkania się duszpasterzy z parafianami, do wspólnej modlitwy i rozmowy. Prosimy, zatem w miarę możliwości o obecność wszystkich domowników. Pod chórem znajduje się woda święcona, którą można zabrać do pokropienia naszych mieszkań. Plan Kolędy na najbliższe dni zostanie ogłoszony w święta.
 5. Duszpasterstwo Młodzieży Księży Sercanów organizuje rekolekcje „Narty z Jezusem”. Zachęcamy pełnoletnią młodzież chcącą spędzić sylwestra w górach na spotkanie Noworoczne. Termin 27.12 – 02.01 podczas którego organizowany jest kurs tańca, warsztaty muzyczne, zabawa sylwestrowa, pasterka na Rusinowej Polanie i wiele innych atrakcji. Więcej informacji u ks. Grzegorza.
 6. Dziś po mszach św. w byłej kwiaciarni przy kościele przeprowadzony zostanie Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez naszą młodzież z grupy teatralnej. Będzie można nabyć: własnoręcznie robione ozdoby świąteczne, ciasta i chleb. Dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne m.in. na chorego Wojtusia i Dom Pomocy Społecznej. Za otwarte i szlachetne serca oraz wsparcie z góry Bóg zapłać.
 7. Dziś po mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Synodalnego Zespołu Parafialnego. Obecność obowiązkowa.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym dodatek z Rodzinną modlitwą wigilijną i artykuł „Jak to z narodzeniem było”. W NIedzieli płyta z kolędami Golec Orkiestry. Cena świątecznych nr wynosi 10 zł.