Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Zwykła – Synodalna 26 stycznia 2020 r.


Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Zwykła – Synodalna

26 stycznia 2020 r.

 

 1. Dziś III Niedziela Zwykła, w naszej diecezji jest to niedziela Synodalna, poruszająca temat jedności wszystkich członków parafii z jej duszpasterzami. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. W ramach nabożeństwa kolędowego o godz. 1530 wspólnie pośpiewamy kolędy wraz z akompaniamentem naszej scholki „Boże Nutki”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. Obchodzimy dzisiaj 67. Światowy Dzień Chorych na Trąd.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
 • we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu
 • w środę – święto – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.. Można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę.
 • w czwartek – wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza i początek Triduum dla kobiet przed świętem Ofiarowania Pańskiego.
 • w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko.
 • w sobotę – rozpoczyna się miesiąc luty – miesiąc poświęcony modlitwie za konających.
 • w niedzielę – święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również Świętem Matki Bożej Gromnicznej jest również ustanowionym przez św. Jana Pawła II Dniem Życia Konsekrowanego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona jest na zakony klauzurowe w diecezji. 02.02 to koniec tradycyjnego czasu kolędowego.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o godz. 1630 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po niej o godz. 1700 Msza św.
 2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 700, a dla Róży bł. Karoliny po Mszy św. o godz. 1100.
 3. Przez okres ferii nie będzie spotkań grup duszpasterskich. Podczas ferii zadbajmy o bezpieczeństwo naszych dzieci.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł „Dzień poświęcony Biblii nie powinien być raz w roku”, oraz o tym jak można nie być w stanie podnieść się z łóżka i żyć pełnymi garściami. W Niedzieli „Dzieci w sieci czyli o realnych zagrożeniach związanych z dostępem najmłodszych do Internetu.” Zachęcamy najmłodszych do nabywania prasy przeznaczonej dla nich.