Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego 24 stycznia 2021 r.


Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego

24 stycznia 2021 r.

 

 1. Dziś III Niedziela Zwykła – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka przeżywana jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Ono jest nam dane w słowach Pisma świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600. O 1530 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – Święto nawrócenie św. Pawła.
 • we wtorek – św. Tymoteusza i Tytusa.
 • w środę – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
 • w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
 • W piątek – święto – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.. Można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę.
 • w sobotę – wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza i początek Triduum dla kobiet przed świętem Ofiarowania Pańskiego.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700, dodatkowo w środę o godz. 1630 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po niej o godz. 1700 Msza św.
 2. W przyszłą niedzielę 68. Światowy Dzień Chorych na Trąd.
 3. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Bóg zapłać za ofiary do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 4. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS czy to Caritas, czy też Dom Społeczny „Bezpieczna Przystań” w Mokrzyszowie w którym znajduję się 72 niepełnosprawnie umysłowo chłopaków, których gościliśmy w naszej parafii. Można też na inny dowolny cel przekazać ten 1% naszego podatku.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym „Komu warto wierzyć” oraz „Szkołą na ekranie – czyli jakie będą efekty zdalnego nauczania”. W Niedzieli „Ignorujesz Biblię – lekceważysz Jezusa” oraz „Czy media zawładnęły światem”. W Małym Gościu dla dzieci dodatek – podstawka na smartfona.